Sukces aukcyjny zamknął 13. edycję Fotofestiwalu w Łodzi

667
Spośród 66 prac zostało wylicytowanych aż 61 zdjęć, unikatowa koszulka przygotowana przez Briana Griffina oraz ostatnia sztuka festiwalowego katalogu. Rekordem aukcyjnym była kwota 3500 zł oferowana za zdjęcie z sesji okładkowej Depeche Mode, The Broken Frame 2. Jest to zdjęcie, które nie zostało wybrane przez artystę do użycia w albumie, a na Fotofestiwalu w Łodzi zostało ono pierwszy raz publicznie przedstawione.

Łączna kwota uzyskana na aukcji to 30 700 zł. Dochód zostanie przekazany na działalność Fundacji Virako Szczęśliwe Podwórka – akcję społeczną, której zasadniczym celem jest propagowanie idei powstawania i istnienia świetlic środowiskowych na terenie Łodzi. Wpływy wesprą także organizatora Fotofestiwalu – Fundację Edukacji Wizualnej oraz autora zdjęć.

Aukcja odbyła się ostatniego dnia festiwalu, 15.06.2014 w Monopolis, miejscu ekspozycji wystawy.

Licytowane prace Briana Griffina pochodzą z wystawy DisCover Photography związanej z muzyczną częścią działalności artysty, który wykonał prasowe portrety muzyków oraz okładki albumów i singli dla takich artystów jak Depeche Mode, Placebo, Queen, REM, Tindersticks, The Clash, Psychodelic Furs, Passion Puppets, Talk Talk, Iggy Pop, Kate Bush, Peter Gabriel, Billy Idol, Siouxsie Sioux, Elvis Costello czy Joe Jackson.