Sześć klubów z licencjami na grę w I lidze

267
– Widzew Łódź otrzymał licencję uprawniającą do udziału w I lidze wraz z nadzorem finansowym. Jednocześnie Komisja postanowiła Nałożyć na Klub sankcję w postaci ograniczenia wynagrodzenia nowozatrudnionych zawodników do wysokości 5 000 zł średniomiesięcznie w okresie trwania kontraktu ze wszystkich tytułów w odniesieniu do każdego nowozatrudnionego zawodnika. Ponadto Klub musi ograniczyć koszty wynagrodzeń ze wszystkich tytułów dotyczące wszystkich zatrudnionych pracowników (w tym nowozatrudnionych zawodników) do wysokości średniej miesięcznej kwoty kosztów wynagrodzeń wszystkich pracowników wykazanej w prognozie finansowej, tj. do wysokości 325 000 zł średniomiesięcznie w trakcie sezonu 2014/2015.

– Wigry Suwałki oraz Bytovia Bytów otrzymały licencję uprawniającą do udziału w I lidze z nadzorem infrastrukturalnym.

– Licencję uprawniająca do udziału w rozgrywkach II ligi otrzymały Kotwica Kołobrzeg, Sokół Ostróda oraz Ślęza Wrocław.

– Ursus Warszawa otrzymał licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach II ligi na stadionie zastępczym w Pruszkowie wraz z nadzorem infrastrukturalnym.

– Nadwiślan Góra otrzymał licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach II ligi na stadionie zastępczym w Jaworznie z nadzorem infrastrukturalnym.

– Okocimski Brzesko otrzymał licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach II ligi z nadzorem infrastrukturalnym i finansowym.

– Kolejarz Stróże otrzymał licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach II ligi z nadzorem infrastrukturalnym.

– Sokół Kleczew, Granat Skarżysko – Kamienna i Resovia Rzeszów nie otrzymały licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach II ligi.

Od powyższych decyzji przysługuje Klubom odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych w terminie 5 dni.

 
Źródło: www.pzpn.pl