Sylwester Cacek prezesem Widzewa

336
– W grę wchodzą na dzień dzisiejszy dwa scenariusze działania. Pierwszym z nich będzie walka o awans do ekstraklasy. Nie będzie zgody na transfery większości zawodników posiadających ważne kontrakty. Wręcz poszukujemy zdolnych zawodników mogących wzmocnić drużynę na tyle, aby w tym roku powalczyć o ekstraklasę. Nie będzie to łatwe, gdyż w praktyce mamy ograniczenia licencyjne a jednocześnie Spółka będzie potrzebowała dodatkowych środków żeby zrównoważyć zobowiązania i przychody. Dla odpowiedniego funkcjonowania Klubu dodatkowe środki powinny pochodzić z podniesienia kapitału spółki. Liczę, że na przyszłości Klubu zależy znacznej grupie Widzewiaków i znajdą się osoby, lub podmioty które obejmą nowe akcje i staną się akcjonariuszami Klubu. Aby podjąć ostateczną decyzję o wzmocnieniach na miarę awansu dokapitalizowanie musi nastąpić bardzo szybko. – mówi Sylwester Cacek, prezes Zarządu Widzewa.
 
– W przypadku gdyby nie było zainteresowania taka formą wsparcia będziemy musieli znaleźć środki na bieżące funkcjonowanie. Wówczas w sierpniu – jeszcze w trakcie okna transferowego – należy spodziewać się sprzedaży zawodników, by zrównoważyć budżet i zmienić cel sportowy. Mam nadzieję, że ten scenariusz nie będzie potrzebny – dodaje Sylwester Cacek.
 
Dotychczasowy Prezes Zarządu Paweł Młynarczyk pozostaje w strukturach Spółki i będzie odpowiedzialny za inwestycje. Natomiast Michał Kulesza odpowiadać będzie za marketing.

Źródło: www.widzew.pl