Narodowy Test Słuchu 2014

338
Wszędzie będziemy bezpłatnie sprawdzać słuch Polaków, a nasi specjaliści udzielą tysiącom osób darmowych, profesjonalnych konsultacji i powiedzą każdemu, co robić, aby jak najdłużej cieszyć się światem dźwięków.
Narodowy Test Słuchu wystartował w tym roku z Pułtuska, a rajd po Polsce zakończy 28 września w Szczecinie. Nasza trasa obejmie m.in. Mazowsze, Wielkopolskę, Ziemię Łódzką, Górny i Dolny Śląsk, Pomorze, Świętokrzyskie oraz Warmię. Dokładne lokalizacje wszystkich przystanków dostępne są na stronie internetowej www.sluchobus.pl.
 
 
 

 
NASZE TESTY:
Słuchobus to mobilne laboratorium, w którym za darmo wykonujemy profesjonalne testy słuchu. Najpierw każdy pacjent przechodzi krótki, przesiewowy test eccola, pozwalający wykryć wadę słuchu. Jeśli jest to konieczne, na miejscu przeprowadzamy rozbudowany test audiometryczny, który pokazuje dokładnie, w jakim stanie jest słuch pacjenta. Narodowy Test Słuchu to także najlepsza okazja, aby spotkać się specjalistami zajmującymi się profilaktyką chorób słuchu i zasięgnąć u nich bezpłatnej porady. Każdy pacjent uzyska od nas pełną informację, w jakim stanie jest jego słuch i co należy robić, aby o niego dbać.
1. Test Eccola – osobie badanej podaje się przez słuchawki dźwięki o natężeniu 30dB na czterech częstotliwościach (500Hz, 1000Hz, 2000Hz, 4000Hz) na przemian do prawego
i lewego ucha. Osoby, które nie usłyszą wszystkich sygnałów, kieruje się na badanie audiometryczne – wykonywane na miejscu, w słuchobusie.
2. Test audiometryczny – rozpoczyna się od sprawdzania ucha „lepszego”. Test wykonujemy na 4 częstotliwościach (500, 1000, 2000 i 4000Hz). Stopniowo zwiększamy natężenie dźwięku, aż do momentu, gdy pacjent usłyszy go i naciśnie przycisk.
Po sprawdzeniu tych czterech częstotliwości w obu uszach, pacjent otrzyma wynik w postaci audiogramu, czyli graficznego przedstawienia progu słyszenia.
Nasze testy są bezpłatne, dostępne dla każdego, nie trzeba mieć przy sobie żadnych skierowań lekarskich. Są bezbolesne i nie zajmują więcej niż kwadrans.
Co roku w ramach kampanii testujemy słuch tysiącom Polaków, do tej pory pomogliśmy ponad 30 000 osób z całego kraju. Mówimy ponadto wszystkim pacjentom, jak dbać o słuch, namawiamy do tego, aby sprawdzać go profilaktycznie przynajmniej raz w roku.
⦁    W 2011 wykonaliśmy testy 10 000 osób

⦁    W 2012 wykonaliśmy testy 13 000 osób

⦁    W 2013 wykonaliśmy testy 9 000 osób
WYRÓŻNILI NAS
Kampania znalazła się w finale konkursu Kampanie Społeczne 2012
Nasza kampania jest laureatem konkursu KNOW HEALTH 2013
                                                                                                                
Narodowy Test Słuchu 2014 odbywa się pod patronatem firmy Audio Service oraz z udziałem firmy Siemens.