Kronika kryminalna

482

Do zdarzenia doszło na łuku jezdni w prawo, pieszy wtargnął na jezdnię zza barierek energochłonnych. W wyniku doznanych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Denat nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, policjanci ustalają jego tożsamość. Kierujący ciężarówką był trzeźwy. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Tomaszowa.

 

9 sierpnia o godzinie 0:50, zaistniał pożar wielorodzinnego drewnianego budynku mieszkalnego. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz ustalili, iż w budynku przebywało pięć rodzin, cztery mieszkały na poddaszu i jedna na parterze. W budynku w chwili zdarzenia przebywało 9 osób, z których ewakuowano osiem. 58-letnią kobiety, lokatorki jednego z mieszkań nie udało się uratować-poniosła śmierć na miejscu. Do szpitala zostały przewiezione trzy osoby 79-letni mężczyzna, 69 -letnia kobieta i 40 letnia kobieta. 69-letniej kobiety pomimo prowadzonej reanimacji nie udało się uratować, zmarła w szpitalu. Urząd Miasta zorganizował pomocdla pozostałych mieszkańców budynku nie wymagających hospitalizacji. Pożar prawdopodobnie zaistniał na skutek zaprószenia ognia w jednym z mieszkań na poddaszu. W akcji gaśniczej brało udział 8 zastępów straży pożarnej. Sprawę pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z Tomaszowa.

 

Kolejny pożar zaistniał 9 sierpnia o godzinie 10:15 w Zubkach Dużych. Policjanci otrzymali informację o pożarze drewnianej stodoły. Po przeprowadzonej akcji gaśniczej, w trakcie wykonywanych oględzin zostały ujawnione zwłoki 49-letniego mężczyzny. Prawdopodobna przyczyna pożaru to zaprószenie ognia. Okoliczności tego zdarzenia pod nadzorem miejscowej prokuratury prowadzą policjanci z Czerniewic.