Czerwony Tulipan – koncert

489

CZERWONY TULIPAN – powstał w 1985 roku w OLSZTYNIE.

 

CZERWONY TULIPAN  to pięć artystycznych indywidualności:

 

  • Stefan Brzozowski – kompozytor, wokalista  gitarzysta i "szef", odpowiedzialny za profil artystyczny zespołu
  • Ewa Cichocka – wokalistka, recytatorka, tancerka, artystka z dużym temperamentem, posiada rzadki talent aktorski z dużym wyczuciem komizmu
  • Krystyna Świątecka – wokalistka i flecistka, zamknięta w sobie, oszczędna w środkach, wzruszająca liryzmem, uduchowiona
  • Andrzej Czamara – fenomenalny gitarzysta, zatopiony całkowicie w swoim instrumencie, który opanował perfekcyjnie
  • Andrzej Dondalski – gitarzysta basowy z "rockowym rodowodem"

 

Tak scharakteryzował zespół Władysław Kamać – miłośnik i przyjaciel zespołu.

 

CZERWONY TULIPAN … tworzy i śpiewa piosenki poetyckie  – czyli „piosenki uczucia", tworzy i śpiewa piosenki kabaretowe, zawsze literackie lub jak nazywają je niektórzy – "piosenki artystyczne" … współpracuje z "Kabaretową Sceną Trójki", należy do "Krainy Łagodności" … gra koncerty w całej Polsce … koncertował w EUROPIE (Francja, Niemcy, Belgia, Rosja, Szwecja, Austria, Węgry, Litwa, Ukraina), był z koncertami w USA i w Kanadzie.  

 

Związany z OLSZTYNEM oraz Warmią i Mazurami – nie tylko miejscem zamieszkania. Inicjuje koncerty oraz przeglądy i festiwale na terenie Warmii i Mazur. Brał udział w wielu programach Radiowych i Telewizyjnych.

 

Wydał 12 płyt CD oraz w 2008 roku album DVD (z płytą CD), zatytułowany: "OBRAZY i obrazki" – koncert na zamku w OLSZTYNIE. Grany przez zespół najnowszy program to: "Pieśni o drodze", stanowiące swoisty artystyczny dokument. Premiera "Pieśni o drodze" miała miejsce 3 lipca 2013 roku, podczas 40 Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy poezję" w Olsztynie.