Teatr Wielki w Łodzi zaprasza operę Tosca Giacoma Pucciniego

525
Opera za sprawą niezwykle ekspresyjnej, zgoła symfonicznej, muzyki przynoszącej ze sobą nie tylko efektowne arie i duety, ale dającej również dramatyczną ilustrację, podkreślającą dynamikę wydarzeń. A dzieje się tu dużo – w myśl niepisanej zasady, że: w operze każdy trup ożywia akcję!
Tosca miała swoją prapremierę w Rzymie, 14 stycznia 1900 roku i niezmiennie do dziś stanowi żelazną pozycję repertuaru szanujących się scen operowych świata. I chociaż teatr ciągle się zmienia, a z nim także Tosca, to dramat operowej divy zawsze budzi te same – wielkie! – emocje i namiętności.
 
 
 
Historia miłości śpiewaczki operowej Florii Toski i malarza Maria Cavaradossiego krzyżuje się nieoczekiwanie i dramatycznie w skutkach z polityką. I choć wydaje się, że zwycięża miłość, okazuje się jednak, że ostatecznie triumfuje zło, którego ucieleśnieniem jest tu prefekt rzymskiej policji – baron Scarpia.
 
 
 
 
 
 
Obsada: Monika Cichocka, Dominik Sutowicz, Adam Szerszeń, Robert Ulatowski, Grzegorz Szostak, Krzysztof Marciniak, Andrzej Kostrzewski, Andrzej Staniewski, Aleksander Boroś.

oraz chór, chór dziecięcy, balet, orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
 
dyrygent – Tadeusz Kozłowski
 
 
OPERA W TRZECH AKTACH
czas trwania spektaklu: 2 godz. 45 minut (2 przerwy)
 
Fot. Maciej Piąsta
 
Repertuar Teatru na październik 2014 roku (tutaj)