Egmont Polska Sp. z o. o. prezentuje nowości wydawnicze

491
Komiksy utrzymane są w różnej konwencji – od zabawnej fantasy przez humor, baśń i przygodę po  poważniejszy komiks obyczajowy. Rysowane różnymi technikami i w różnorodnej stylistyce plastycznej. Poszczególne serie adresowane są do dzieci w różnym wieku – od 6 do 12 lat. Całość kolekcji to interesująca i różnorodna oferta współczesnego komiksu dziecięcego stworzonego przez nową generację polskich twórców.

Kubatu. I tak nie uwierzysz!
Scenariusz: Jakub Syty
Rysunki: Przemysław Surma

Kaj uważa, że wyrósł już ze spania z Kubatu, swoją przytulanką. Właśnie wtedy dowiaduje się, że maskotka jest żywym stworzeniem! Wyruszają razem do zamku tajemniczego czarnoksiężnika, twórcy Kubatu, aby ten sprawił, by maskotka nie utraciła wspomnień jak inne dziecięce przytulanki. Czy chłopiec zdoła udowodnić, że jest prawdziwym przyjacielem Kubatu? Czy dowie się, kim naprawdę jest czarnoksiężnik? Kaja i jego żywą zabawkę czekają niezwykłe i niebezpieczne przygody.

Profil na facebooku


Lil i Put. Jak przelać kota do kieliszka?

Scenariusz: Maciej Kur
Rysunki: Piotr Bednarczyk

Komedia fantasy dla czytelnika w każdym wieku. Małoludy Lil i Put to idealnie dobrany duet – obaj są z wykształcenia darmozjadami, a z profesji nierobami. Przemierzają świat w poszukiwaniu tanich (a najlepiej darmowych) posiłków. Choć niechętni przygodom, mają tendencje do pakowania się w każde niebezpieczeństwo. Czasem ich drogi krzyżują się ze szlakiem czarodziejki Miksja Iskier, będącej bardzo osobliwym stworzeniem. Naturalnie w komiksie nie brakuje tego, co każda szanująca się opowieść fantasy powinna zawierać: centaurów, smoków, entów, krasnoludów, kotów ani nawet żaboludów.
Profil na Facebooku

 

Rysiek i Królik. W szortach

Scenariusz: Łukasz Piotrkowicz
Rysunki: Krzysztof Budziejewski, Katarzyna Urbaniak

Rysiek jest chłopcem energicznym, pełnym optymizmu, uwielbia grę w kosza i ma szczególny talent do wpadania w kłopoty. Królik jest dla odmiany spokojny, a chwilami nawet zmienia się w gburowatego pesymistę. Pasjonuje się poezją, choć potrafi również godzinami przesiadywać przed komputerem. Album W szortach zawiera pięć krótkich opowieści o Ryśku i Króliku, w których chłopcy zmierzą się z okropnymi porywaczami poezji, spróbują swoich sił jako grafficiarze, zostaną wessani przez Internet, zagrają turniej z pająkiem, a do tego wszystkiego poznają smak pierwszej miłości!

 

 
 
Wszystko będzie dobrze
Scenariusz i rysunki: January N. Misiak

Tak to w życiu jest, że czasem wpada się w tarapaty – niekoniecznie z własnej winy. A to rodzice się rozwodzą, a to zwykłe drzwi prowadzą do tajemniczej krainy. Wszystko będzie dobrze jest opowieścią o niezwykłej podróży, w którą – chcąc nie chcąc – wyrusza wcale nie taka już mała dziewczynka.

 
 

 
Janusz Christa urodził się 19 lipca 1934 roku w Wilnie, a od 1945 roku mieszkał w Sopocie. Debiutował w 1957 r. krótkimi historyjkami obrazkowymi w magazynie "Jazz" i w tygodniku "Przygoda". 17 września 1958 r. w trójmiejskiej gazecie "Wieczór Wybrzeża" opublikował pierwsze paski komiksowe z przygodami Kajtka-Majtka. Od 1962 r. publikował tam opowieści o perypetiach dzielnych marynarzy Kajtka i Koka. Rysował je nieprzerwanie przez 14 lat, po sześć odcinków tygodniowo.

Ostatnią opowieścią z tego cyklu był najdłuższy polski komiks – "Kajtek i Koko w kosmosie", składający się z 1265 odcinków (lata 1968-72). Wiele komiksów o Kajtku i Koku ukazało się w postaci wydań książkowych w latach 90. W 1972 r. Christa stworzył swych najsłynniejszych bohaterów – słowiańskich wojów kasztelana Mirmiła – Kajka i Kokosza, z którymi przeniósł się z "Wieczoru Wybrzeża" do "Świata Młodych", a następnie do wydań książkowych (łącznie 20 tomów). Komiks Christy był PRL-owskim przebojem rynkowym.

Komiksy Christy "Bajki dla dorosłych", "Gucek i Roch", "Pan Paparura" ukazywały się w magazynie komiksowym "Relax". Ostatnim, nieukończonym komiksem, nad którym podjął pracę, była humoreska "Polbida" narysowana w roku 1993. Później Christa przestał tworzyć ze względu na pogarszający się stan zdrowia. Rysownik zmarł 15 listopada 2008 r. w Sopocie.

 
 
Basia i narty

Razem z całą rodziną pojechaliśmy w góry. Tata miał mnie nauczyć jeździć na nartach. Ale jak się okazało… zresztą przeczytajcie sami.

Liczba stron: 24, oprawa: twarda, format: 210 x 250 mm
 

 
 
Basia. Wielka księga Basi i Franka

Franek jest mały i nie wszystko umie. Na szczęście ma starszą siostrę Basię. To ona pokazuje mu świat. Poznają zwierzęta, kolory, liczby i pojazdy. Przeżywają złe i dobre humory, przygody z zasypianiem, ubieraniem i jedzeniem. Dobrze jest wspólnie poznawać świat! W „Wielkiej księdze Basi i Franka” znajdują się wszystkie dotychczas wydane opowiastki, a także zupełnie nowe historie oraz strony z zadaniami dla dzieci.