Ceramika Paradyż po raz 7. wsparła Łódź Design Festival

471
Hasło Brave New World stało się dla Firmy inspiracją do zaprezentowania m.in. twórczego potencjału szkła i materiału ceramicznego.

Łódź Design Festival to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń związanych z projektowaniem o międzynarodowej randze. Podczas siedmiu dotychczasowych edycji, ponad 240 tys. odwiedzających z całego świata mogło poznać różne oblicza designu – od projektowania graficznego, przez rzemiosło, działania artystyczne, wzornictwo przemysłowe i architekturę, aż po modę. W tym roku, w dniach 9-19 października w Łodzi, królowała interaktywność oraz refleksja nad rolą i kondycją designu we współczesnym świecie. Jakie atrakcje dla odwiedzających przygotowała Ceramika Paradyż – wieloletni Mecenas Główny festiwalu?

  

 

Czas start!
Łódź Design Festival otworzył finał konkursu make me! skierowany do młodych designerów. Główną nagrodę w wysokości 20 000 złotych ufundowała Ceramika Paradyż. Podczas gali otwarcia, 9 października, ogłoszono laureatów. Tegorocznymi zwycięzcami zostali Essi Johanna Glomb i Rasa Weber ze studia Blond & Bieber za projekt Algaemy – analogowej drukarki do tekstyliów, wykorzystującej potencjał mikroglonów.

Strefa Mecenasa Głównego

Ceramika Paradyż od 25 lat inspiruje, tworząc nowe produkty, charakteryzujące się unikatowym designem i przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Przekonać się o tym można było również w Strefie Ceramiki Paradyż. Specjalnie na tegoroczny Łódź Design Festival Firma przygotowała instalację projektów graficznych, nawiązujących do procesu projektowania, tworzenia i budowania, które wydrukowane zostały na szklanych taflach. Niezwykły efekt wizualny uzyskany został dzięki zastosowaniu transparentnych motywów oraz ażurów, a także odpowiednio dobranemu oświetleniu.

Design – o nim warto rozmawiać

Każdego roku Łódź Design Festival dostarcza okazji do otwartych dyskusji. Moduł wykładowy Design Alive Talks to czas na rozmowy na temat trendów, wymagań klientów i kondycji światowego wzornictwa. W tym roku wykład „Współczesne mieszkanie w XIX-wiecznej kamienicy” poprowadzony został przez Jacka Ferdzyna – uznanego architekta, wieloletniego prezesa Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP, którego partnerem jest Ceramika Paradyż. Podczas Festiwalu odbyła się również debata „Polskie wnętrze”, kierowana do projektantów mody i wzornictwa użytkowego. Jednym z prelegentów była Magdalena Ludwinek, architekt Ceramiki Paradyż, która opowiedziała o estetyce aranżacji i aktualnych trendach, jak również o społeczno-humanistycznym wymiarze zjawisk zachodzących na linii projektant-konsument.

Showroom kreatywności

Dla pasjonatów designu i kreatywnego podejścia do procesu twórczego, Mecenas Główny Festiwalu przygotował warsztaty układania mozaiki ceramicznej, które poprowadziła Wanda Rodowicz. Na spotkaniu artystka zdradziła tajniki tego kruchego, zróżnicowanego materiału i wskazała niestandardowe możliwości jego wykorzystania. Dodatkowo Ceramika Paradyż zaprosiła w ramach  Strefy Projektanta do „Ceramicznego laboratorium”, w którym praktycy i teoretycy mogli eksperymentować z płytkami. Na blogerów wnętrzarskich czekały zaś warsztaty meet blogin, podczas których można było wygrać aranżację i udział w sesji zdjęciowej wybranego wnętrza z kolekcją Ceramiki Paradyż.

Ceramika Paradyż kreatorem Łódź Design Festival

Podczas tegorocznego wydarzenia Ceramika Paradyż otrzymała nagrodę od organizatorów festiwalu za wieloletnie wsparcie na rzecz jego rozwoju. Nagrodę „Kreator Łódź Design Festival” z rąk Prezydent Miasta Łodzi – Hanny Zdanowskiej – odebrał Łukasz Kardas, Wiceprezes ds. Handlu w Ceramice Paradyż.