Osada Vida

645
W serwisie Wyspa.fm pojawiła się właśnie pierwsza, bardzo obiecująca recenzja krążka:
 
Od pierwszych nut otwierającego album kawałka, „King Of Isolation”, aż do ostatniego „No One Left To Blame”, płyta aż bije po uszach energią wydobywającą się z wszystkich instrumentów – które to wrażenie potęguje intrygujący, mocny głos wokalisty Marka Majewskiego. Jedną z niespodzianek dla fanów grupy jest udział kwartetu smyczkowego w nagraniu nowej płyty. Instrumenty smyczkowe nadały niesamowitego klimatu takim utworom, jak „Sky Full Of Dreams”, „Haters” czy „Restive Lull”. Nie brakuje charakterystycznych dla zespołu długich, gitarowo-klawiszowych solówek – które na koncertach, kiedy muzycy nie będą się musieli tak sztywno trzymać studyjnych wersji piosenek, pozwolą na dużą dawkę improwizacji i ukazanie w jeszcze większym stopniu muzycznego kunsztu członków Osady Vida.
Osada Vida albumem „The After-Effect” po raz kolejny udowadnia, że polski rock progresywny to nie tylko zespół Riverside – z którym to zespołem „Osadowcy” współpracują zresztą często przy trasach koncertowych. Już poprzednia płyta, „Particles” została bardzo ciepło przyjęta przez media i fanów. „The After-Effect”, który ma potencjał, by stać się kultowym albumem dla fanów polskiego (i nie tylko) prog rocka, pokazuje, że zespół nie zatrzymał się w rozwoju, dążąc ku sukcesom, które stały się udziałem niewielu polskich zespołów. Miejmy nadzieję, że prędko się nie zatrzymają.
 
Całość recenzji dostępna jest w TYM miejscu.

Osada Vida prezentuje muzykę sięgającą do tradycji ambitnego rocka w typie Yes, Porcupine Tree, Pain Of Salvation czy Riverside. Grupa doskonałych warsztatowo muzyków proponuje muzykę świeżą i niepowtarzalną, wzbogaconą niebanalną warstwą tekstową a ich koncerty to wspaniała zabawa, nie tylko dla słuchaczy, ale również na scenie. W swoim dorobku zespół ma cztery ciepło przyjęte oficjalne płyty: „Three Seats Behind A Triangle” (2006/2007), „The Body Parts Party” (2008), „Uninvited Dreams” (2009) oraz „Particles” (2013), która wytyczyła nowy kierunek w życiu zespołu – utwory urzekają oryginalnością, ale i niebanalną prostotą. Ponadto zespół wydał także DVD zatytułowane "Where The Devils Live”, zawierające zapis koncertu w Teatrze Śląskim w Katowicach w listopadzie 2011 roku. Nowy studyjny album „The After-Effect” ukaże się 3 listopada!
 
Osada Vida – The After-Effect
 
Gatunek: Rock
Data premiery: 03.11.2014

 
Lista utworów:
 
1. King Of Isolation
2. Sky Full Of Dreams
3. Still Want To Prevaricate?
4. Lies
5. Dance With Confidence
6. I'm Not Affraid
7. Losing Breath
8. Restive Lull
9. Haters
10. No One Left To Blame
 
Osada Vida – aktualny skład:

Marek Majewski – wokal
Łukasz Lisiak – gitara basowa
Janek Mitoraj – gitary
Rafał "r6" Paluszek – klawisze
Marek Romanowski – perkusja
 
Osada Vida – strony oficjalne:
www.facebook.com/osadavida