KS Lechia Tomaszów Mazowiecki – LKS Czarni Wirex Rząśnia

834
Wtedy zdecydowanie lepszą drużyną okazała się być ekipa Czarnych Rząśnia. Pokonała w rundzie zasadniczej Lechię dwukrotnie a do play-offów przystępowała z pozycji wicelidera.

W tym sezonie nastąpiły jednak niemałe zmiany kadrowe, zarówno w drużynie z Tomaszowa, jak i w Czarnych. Najważniejszą roszadą w Rząśni była zmiana szkoleniowca. Pawła Blomberga zastąpił Sławomir Augustyniak. Trener ten przez niemal cała swoją trenerską przygodę związany był z Bełchatowem. Przes trzy sezony prowadził drugi zespół Skry na szczeblu drugoligowym, po czym wygrywając ligę wywalczył awans do I ligi mężczyzn. Na zapleczu Plus Ligi zasiadał na ławce bełchatowian kolejne trzy lata. Po wprowadzeniu rozgrywek Młodej Plus Ligi pełnił rolę trenera młodzieży Młodej Skry w tych rozgrywkach. Teraz wraca na parkiety drugoligowe, by wspomóc Czarnych w walce o awans. Do dyspozycji ma zespół, który w stosunku do minionego sezonu także się zmienił. Latem dołączyło do Czarnych trzech siatkarzy z Krispolu Września oraz dwóch zawodników Norwida Częstochowa.
Nasz sobotni przeciwnik po czterech spotkaniach sezonu 2014/15 ma na koncie dwa zwycięstwa: przeciw Bzurze Ozorków (3:0) oraz Norwidowi Częstochowa (3:0). Choć ich bilans punktowy (sześć zdobytych oczek) przed 6. kolejką spotkań nie robi wielkiego wrażenia, nie powinniśmy zapominać, że siatkarze Augustyniaka mają już za sobą dwa mecze z liderującym duetem drużyn naszej ligi. Czarni ulegli co prawda MKS-owi Kalisz jak i Wilkom z Wilczyna, jednak w spotkaniach tych nie oddali punktów bez walki, zdobywając w obu pojedynkach po secie.
Tomaszowianie natomiast w dotychczasowych czterech meczach zgromadzili 9 punktów. Pokonaliśmy za trzy oczka Bzurę Ozorków, AKS Łódź oraz STS Skarżysko. W ostatniej kolejce zanotowaliśmy jednak porażkę 1:3 z drużyną SMS Spała. Ta przegrana mogła zasiać ziarno niepewności pośród naszych siatkarzy, jednak dwutygodniowy okres przerwy przed kolejnym meczem pozwolił w spokoju przygotować się do sobotniego starcia. Miejmy nadzieję, że to spotkanie przyniesie nam kolejne punkty.

Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców (8. listopada) na sobotni mecz 6. kolejki II ligi mężczyzn pomiędzy Lechią Tomaszów a Czarnymi Wirex Rząśnia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w Tomaszowie, w hali ZSP nr 2 (gastronomik) przy ul. Św. Antoniego 57/61.
 
 
Komplet spotkań 6.. kolejki

KS Lechia Tomaszów Mazowiecki – LKS Czarni Wirex Rząśnia
SMS PZPS II Spała – AZS UŁ Łódź
MKS Kalisz – Bzura Ozorków
Exact Systems Norwid Częstochowa – LUKS Wilki Wilczyn
STS Skarżysko Kamienna – pauzuje