Littlest Pet Shop, Część 5 na DVD

741
LITTLEST PET SHOP, CZĘŚĆ 5, ŚMIECH PROSZĘ!
W nowych odcinkach Blythe spotka wiewiórkę Shivers, która ma pewne uciążliwe hobby. Sklep odwiedzi znany aktor komediowy, a Vinnie będzie miał okazję zobaczyć swój ulubiony program telewizyjny na żywo.
Dołącz do Blythe i jej przyjaciół! Przekonaj się, czy warto przywiązywać się do rzeczy, jak ważne jest zachowanie umiaru  oraz dlaczego trzeba podążaćza marzeniami.
Wspólnie przeżywajcie niezapomniane przygody!

WYDANIE DVD cz. 5, 6 ODCINKÓW (126 MINUT)

    Projekt „Podopieczny”
    Zatrzaśnięte drzwi
    Masa szczęścia
    Tata na pokładzie
    Książki i okładki
    Jaszczurka umie tańczyć

BOHATEROWIE

Blythe Baxter – główna bohaterka. Dobrze wychowana dziewczynka, która szybko przystosowała się do nowego życia w wielkim mieście. Ma duże poczucie humoru, lubi nowe wyzwania i jest bardzo oddana swoim przyjaciołom – zarówno tym ludzkim jak i zwierzęcym.

W tygodniu oczywiście uczęszcza do szkoły, gdzie przoduje przede wszystkim w  dziedzinie sztuki, choć świetnie radzi sobie również z matematyką. Jednak jej największą pasją jest projektowanie mody. Z powodzeniem projektuje ubranka dla zwierząt, które sprzedawane sąw Littlest Pet Shop i ma już własną kolekcję pod nazwą Blythe Style.
Uwielbia też czasem towarzyszyć swojemu tacie w weekendowych lotach transatlantyckich, które dostarczają jej wielu wrażeń.

Pani (Anna) Twombly – miła, choć nieco ekscentryczna właścicielka Littlest Pet Shop. Naprawdę bardzo kocha zwierzęta, co potwierdzają wszelkie usługi i produkty oferowane przez nią w sklepie. Sprawia wrażenie osoby optymistycznej, zawsze w dobrym nastroju. Ma obsesję na punkcie gałek – kolekcjonuje je – fascynują ją, bo umożliwiają otwieranie drzwi. Blythe wzbudza w niej matczyne uczucia.

Roger Baxter – troskliwy i oddany ojciec Blythe. Pracuje jako pilot. Gdy nie lata, poświęca córce tyle czasu, ile tylko może, starając się być dużą częścią jej życia. Pozostawia jej jednak również sporo wolności, by uczyła się dorosłości. Blythe kocha i szanuje swojego ojca. Łączy ich silna więź.

Bliźniaczki Biskit (Whittany i Brittany) – córki właściciela "Largest Ever Pet Shop". Chodzą do tej samej szkoły co Blythe i choć twierdzą, że zupełnie nie zwracają na nią uwagi, tak naprawdę śledzą niemal każdy jej ruch. Są złośliwe i zazdrosne również o kolekcję Blythe. Gdziekolwiek jej nie spotkają, ich celem jest zawsze sprawienie Blythe przykrości. Są aroganckie, samolubne i  snobistyczne.

Fisher Biskit – bogaty właściciel sklepu zoologicznego. Nieco zmęczony światem, cichy mężczyzna o nienagannych manierach. Ma jednak niezwykłe poczucie humoru i charakterystyczną dla Brytyjczyków sztywną górną wargę. Zachowanie córek wydaje się byćdla niego formą delikatnej rozrywki, jako że ani ich nie powstrzymuje, ani szczególnie nie dopinguje ich pomysłów.

Youngmee – przyjaciółka Blythe. Jest nieco introwertyczna, ale bardzo bystra i ma dobre serce. Jej największą pasją jest jedzenie. Pracuje w cukierni swojej ciotki, gdzie ma tez możliwość pieczenia. Często widuje się z Blythe poza szkołą – są zżyte i uwielbiają razem spędzać czas.

Ciocia Christie – ciocia Youngmee, właścicielka cukierni sąsiadującej z Littlest Pet Shop. Jest typem osoby multi-zadaniowej. Potrafi mówić, pisać SMS-y i piec jednocześnie. Ma również specjalną ciężarówkę, którą jeździ po mieście, by sprzedawać swoje pyszności mieszkańcom w różnych dzielnicach.

Sue – mogłoby się wydawać, że nie ma zbyt wiele wspólnego z Blythe, ale Blythe bardzo ceni jej niepohamowany entuzjazm wobec wszystkiego. Nie przywiązuje zbyt wielkiej wagi do sztuki i mody – jej największą pasją jest sport, a ulubionym miejscem w miasteczku jest zdecydowanie park.

Jasper – podziela artystyczne skłonności i zamiłowanie Blythe do projektowania. Jest śmiały, bystry (zarówno w kwestii osobowości jak i stroju) i pełen energii. Jest przeładowany zajęciami i niemal zawsze w drodze na jakieś kolejne wydarzenie (uczy się śpiewu, tenisa, krawiectwa. lista wydaje się nie mieć końca). Będąc filmowcem-amatorem, miał nawet okazję nakręcić reklamę dla Littlest Pet Shop. Nie ma wątpliwości, że cokolwiek wybierze, z pewnością osiągnie w przyszłości sukces. Wystarczy go zapytać, sam wam powie!

Zoe Trent – suczka rasy Cavalier King Charles Spaniel. Psi odpowiednik Lady Gagi – typ utalentowanej skandalistki, zawsze otwarta na nowe przygody. Jest wyluzowana i  pewna siebie. Uwielbia śpiewać i tańczyć. Zajmuje się modelingiem, biorąc udział w pokazach w kraju i za granicą, dzięki czemu stała się muzą inspirującą projekty Blythe. Choć sprawia wrażenie nieco snobistycznej, ostatecznie bardzo sobie ceni przyjaźń pozostałych zwierzątek i uwielbia spędzać z nimi czas w Littlest Pet Shop.

Minka Mark – małpka czepiak. Jest niezwykle energiczna, entuzjastyczna i gadatliwa. Ciężko jej wejść w słowo i  trudno utrzymać ją w jednym miejscu. Jedynie Blythe ma wyjątkową zdolność uspokajania jej, co pozostałe zwierzaki bardzo doceniają. Łatwo się jednak rozprasza. Uwielbia malować i bardzo dobrze jej to wychodzi.

Russel Ferguson – jeż płci męskiej. Jest spokojnym głosem rozsądku pośród szalonych zwierzątek. Świetny mediator i rozjemca o wyraźnych predyspozycjach lidera. W sytuacjach zagrożenia i strachu natychmiast zwija się w kulkę. Cierpi na dość dziwną fobię – boi się pianek. Mieszka w apartamentowcu z Panią Owens.

Pepper Clark – skunks płci żeńskiej. Choć jest bardzo wrażliwa pod spodem, ma czasami trudności w wyrażaniu się i wówczas właśnie jej zapach bywa bardzo pomocny. Można powiedzieć, że nosi swój zapach i uwalnia go, by dać znać towarzystwu, co czuje w danym momencie. Jest nieco zuchwała, ale jednocześnie wystarczająco wrażliwa, by zorientować się, kiedy ktoś potrzebuje wsparcia, które ona zawsze jest gotowa zaoferować. To naczelna komediantka w  grupie. Jej właścicielem jest Dougie Simpson, perfumiarz, który paradoksalnie – przez wzgląd na swój zawód – ma już stępiony zmysł węchu.

Vinnie Terrio – gekon. Może niezupełnie umie, ale na pewno bardzo lubi i chce tańczyć! Jego zapału nikt i nic nie powstrzyma. Można by powiedzieć, że w życiu codziennym ma 4 lewe łapy, ale taniec ćwiczy bardzo wytrwale. I choć jego pasja znacznie przekracza rzeczywisty talent w tej dziedzinie, wierzy, że pewnego dnia dojdzie do perfekcji. Poza tańcem, uwielbia oglądać filmy o potworach wraz ze swym najlepszym kumplem, Sunilem.

Sunil Nevla – mangusta płci męskiej. Jeśli jesteś kobrą, lepiej nie wchodź mu w drogę. Choć nierzadko brak mu pewności siebie, wobec kobr nie ma żadnych zahamowań. Jest utalentowanym magikiem i wytrwale ćwiczy swoje sztuczki, próbując namówić swoich przyjaciół do asystowania w nich. Jego najlepszym kumplem jest Vinnie – obaj uwielbiają filmy z potworami, które to oglądane w towarzystwie, są znacznie mniej przerażające.

Penny Ling – panda. Jest bardzo miła, niezwykle wrażliwa i dość łatwowierna. Stara się nie sprawiać nikomu przykrości, ale umie też walczyć o  swoje. Jest oddana swym przyjaciołom i zawsze gotowa, by ich wysłuchać i nieść im pomoc. Uwielbia gimnastykę artystyczną – jej specjalność to wstążka – i choć jej układy nie zawsze są pełne wdzięku, ona po prostu świetnie się bawi.

Buttercream Sunday – królik. Zwierzątko Youngmee Song i jej cioci. Futrzasty tobołek szalonej anergii zawsze gotowy na przygodę. Mówi własnym językiem i potrafi nieźle namieszać. Ale choć zwierzęta w Littlest Pet Shop nie zawsze ją rozumieją, mogą być pewne, że w jej towarzystwie nie zabraknie im powodów do uśmiechu.

Sugar Sprinkles – długowłosa kotka. Jej siedziba to cukrowe auto, a ona sama, również jest cukrowym zwierzakiem i ma na głowie słodka posypkę. Bardzo przyjazna i zawsze optymistycznie nastawiona. Stara się w każdej napotkanej istocie widzieć najlepsze cechy.

O SERII

Littlest Pet Shop to amerykański serial animowany stworzony przez Tima Cahilla i Julie McNally-Cahill, wyreżyserowany przez Dallasa Parkera i Joela Dickiego. Wyprodukowany przez amerykańskie studio Hasbro Studios oraz kanadyjskie studio DHX Media, który pracował wraz ze studiem Hasbro Studios przy serialu My Little Pony: Przyjaźń to magia. Serial powstał na podstawie serii zabawek firmy Hasbro – Littlest Pet Shop.
Światowa premiera serialu miała miejsce 10 listopada 2012 roku na antenie The Hub. W Polsce premiera serialu odbyła się 1 czerwca 2013 roku na kanale teleTOON+[1] oraz na kanale MiniMini+ 22 czerwca tego samego roku.

O MARCE LITTLEST PET SHOP

Littlest Pet Shop (w skrócie LPS) – zabawki w postaci małych plastikowych figurek produkowane przez firmę Hasbro. Po raz pierwszy wprowadzone na rynek we wczesnych latach 90. XX w. przez firmę Kenner w postaci zwierzątek (żółty kotek i czarny piesek).
Charakteryzują się nieproporcjonalnie dużymi główkami i czarno-białymi, lśniącymi oczami.
Na początku Littlest Pet Shop posiadały na łapkach magnesy, jednak z powodu ryzyka ich połknięcia, producent (firma Hasbro) magnesy usunął, pozostawiając niewielki sześciokątny otwór umożliwiający wsadzenie zabawki wprost do dodatku, w którym znajduje się specjalne miejsce do usadzenia zwierzątka.