Agencja Artystyczna CODA zaprasza na koncert Szaleństwo Sylwestrowej Nocy – przez Wiedeń do Rio

316
Podejmując publiczność tradycyjną lampką szampana  CODA  zaprasza w muzyczną podróż dookoła świata w rytmach największych przebojów epoki fin de siecle`u  i pierwszej połowy XX-go stulecia. W towarzystwie śpiewaków teatrów muzycznych Łodzi, Warszawy, Poznania i Lublina: Jolanty Bobras-Pająk, Anny Kutkowskiej-Kass, Danuty Nowak-Połczyńskiej, Piotra Kaczmarka i Wojciecha Strzeleckiego, znakomitego skrzypka, laureata Konkursu im. H. Wieniawskiego Macieja Łabeckiego i tancerzy ze szkoły „Family Dance” oraz zespołu instrumentalnego pod kierownictwem muzycznym znakomitego pianisty, kompozytora i aranżera, prof. Akademii Muzycznej w Łodzi Adama Manijaka przeniesiemy  naszych słuchaczy wyobraźnią do najbardziej charakterystycznych światowych ośrodków, gdzie muzyka przemawia swoim indywidualnym, zrozumiałym dla wszystkich językiem.
 
Oczywiście tej nocy trzeba odwiedzić Wiedeń, gdzie nieodmiennie króluje walc, który w XIX wieku przedostał się na wytworne sale balowe a potem zdobył szturmem sale koncertowe i sceny operetkowe całego świata. Zajrzymy do Italii, której najbardziej rozpoznawalnym symbolem jest pieśń neapolitańska i do Hiszpanii zdominowanej w muzyce elementami stylu flamenco.
Przedstawimy  inspiracje tanecznej muzyki latynoamerykańskiej i największych przebojów Nowojorskiego Broodway`u.Nie zabraknie piosenek, które kojarzą się z „duszą”Paryża ( m. in. z repertuaru Edith Piaf) i melodyjnych, epatujących nutą miłosnych uniesień lub cygańskim wigorem utworów rosyjskich i węgierskich.
Proponujemy  śpiew, taniec i wirtuozowskie popisy instrumentalistów tworzących zespół Adama Manijaka, uświetnionych światowymi sukcesami w jazzie, muzyce swingującej i klasyce, poruszających się swobodnie po różnych obszarach muzyki: saksofonisty Jacka Delonga oraz perkusisty Andrzeja Delonga, kontrabasisty Bartłomieja Stępnia i akordeonisty Krzysztofa Raczyńskiego.             
Będzie trochę klasycznie, trochę rozrywkowo, trochę swingująco, w doskonałym ujęciu artystycznym.   
 
W imieniu Agencji Artystycznej CODA
 
serdecznie Z a p r a s z a m y!
 
31 grudnia 2014 roku
 
Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej 
 
Początek koncertów; godz. 19.00 i 22.15

Bilety w cenie 140 PLN i 120 PLN
 
Rezerwacja: 660-776-82;
 
zakup internetowy; www.Bilety24.pl