Oddaj krew dla Kubusia

345

Średnio co godzinę, ktoś w Polsce dowiaduje się, że jest chory na białaczkę.To jakie będą mieli szanse na wyzdrowienie zależy też od Ciebie.

 

Kilka dni przed końcem roku 2014 u Kuby (2,5lat) zdiagnozowano białaczkę i każda jednostka oddanej krwi (niezależnie od grupy) będzie mu potrzebna.

 

Chętnych do oddania krwi proszę o zapoznanie się z informacjami zawartymi w dziale "Jak zostać Krwiodawcą" na stronie internetowej RCKiK w Łodzi: http://www.krwiodawstwo.pl. Są tam obostrzenia, które wykluczają taką możliwość na jakiś czas… warto się zapoznać z tymi informacjami. Krew dowolnej grupy można oddać w dowolnym punkcie krwiodawstwa w Polsce. W banku krwi obowiązuje bowiem zamienność grup – osoba obdarowana ma pierwszeństwo w otrzymaniu krwi o odpowiedniej dla siebie grupie.

 

Podczas rejestracji w punkcie krwiodawstwa należy zaznaczyć, że oddaje się ją dla Jakuba Szewczyka leczonego w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Nr 4 im. Marii Konopnickiej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. Spornej 36 (91-738 Łódź). Oddając krew w Punkcie Pobrań Nr 17 w Tomaszowie nie otrzymacie zaświadczenia o ilości oddanej krwi (jak było dawniej) – Punkt w Tomaszowie przesyła tą informacje drogą elektroniczną. Jeżeli ktoś oddaje krew w punkcie poza Tomaszowem proszę pytać o zaświadczenia. Zdjęcia, skany zaświadczeń proszę wysyłać na adres krewdlakuby@wp.pl.

 

Punkt krwiodawstwa w Tomaszowie Mazowieckim mieści się przy Szpitalu Rejonowym przy ul. Jana Pawła II 35 czynny: wtorek, środa, piątek od 8:00 do 10:30 /czwartek od 8:00 do 11:00.

 

Prosimy również o rejestrację w Bazie Dawców Komórek Macierzystych (szpiku kostnego potrzebnego również w leczeniu białaczki). Informacje na stronie http://www.dkms.pl/pl.

 

W najbliższym czasie będziemy starali się zorganizować rejestrację dawców na miejscu w Tomaszowie.

 

Z góry dziękujemy za pomoc.

Rodzina