Kawitacja sposobem na piękną cerę?

836

Ostatnimi czasy na uznaniu zyskał zabieg peelingu kawitacyjnego. Siła ultradźwięków znacząco może poprawić wygląd skóry twarzy, pleców czy dekoltu.

W internecie można znaleźć mnóstwo głosów zachwytu, ale są też panie, które niekoniecznie przychylnie wypowiadają się o tym zabiegu.

Warto czy nie?

Peeling kawitacyjny to nic innego jak bezbolesne oczyszczanie skóry poprzez stymulację ultradźwiękami. Dodatkowo nasza skóra ulega dotlenieniu co zwiększa pozytywne działanie substancji aktywnych na nią. Jest to zabieg odpowiedni dla każdego typu skóry, sprawdzi się zarówno przy skórze wrażliwej, jak i tej tłustej ze skłonnościami do stanów zapalnych. Zabieg ten nie tylko oczyszcza naszą skórę ale także ją sterylizuje. Jest to bardzo istotne, gdyż to przecież bakterie przyczyniają się do wyprysków na naszej twarzy.

Jakie efekty osiągniemy?

Kawitacja nie jest jednak zabiegiem, po którym już przy pierwszym razie odczujemy spektakularne efekty. Regularność jest tutaj kluczem do sukcesu, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość, a efekty będą widoczne w niedługim czasie. Peeling kawitacyjny usuwa przebarwienia, zanieczyszczenia skóry, martwy naskórek, sebum. Przyczynia się do regeneracji skóry i przyspiesza krążenie. Ponadto odświeża i odmładza naszą cerę nadając jej piękny blask. Niestety istnieją przeciwwskazania przed tym zabiegiem i jest nimi m.in. ciąża, posiadanie rozrusznika serca lub choroby nowotworowej.

Domowy odpowiednik

Wiele pań narzeka na konieczną regularność w stosowaniu zabiegów peelingu kawitacyjnego. Bez niej ciężko będzie nam jednak osiągnąć zamierzony efekt, gdyż rezultatu są widoczne dopiero po serii zabiegów. Koszt jednego oscyluje w granicach 40-90 zł w zależności od salonu, w którym go wykonujemy. Na rynku są dostępne też urządzenia do wykonywania tego zabiegu w warunkach domowych. Wywołują one sporo emocji, gdyż ich cena waha się od 130 do 300 zł w zależności od modelu i producenta. Jak widać ta opcja jest bardzo kusząca. Przy zakupie urządzenia do peelingu kawitacyjnego warto zwrócić uwagę na producenta i czy nasz przyszły sprzęt posiada niezbędne atesty. Są one gwarancją bezpieczeństwa użytkowania. (źródło: http://importmania.pl/ ) Samodzielne wykonanie zabiegu nie jest trudne i nie wymaga od nas wybitnych umiejętności. Wykonując peeling w domowym zaciszu warto zaopatrzyć się w dobrej jakości kosmetyki, które zastosujemy po jego wykonaniu. Dzięki nim efekty będą na prawdę widoczne. Jak widać zabieg peelingu kawitacyjnego jest bardzo ciekawym rozwiązaniem w sferze pielęgnacji naszej cery. Tylko od nas zależy czy podejmiemy się samodzielnego wykonania czy udamy się do kosmetyczki.