Cisza Jak Ta

461
Muzycy regularnie, co rok odwiedzają nasze miasto, by zabrać zgromadzonych na ich koncertach w "krainę łagodności". Sami podkreślają, że występy przed tomaszowską publicznością są dla nich szczególne.
Bilety w cenie 20 zł są już do kupienia w sekretariacie Ośrodka Kultury "Tkacz" przy ulicy Niebrowskiej 50. Nie muszą ich kupować uczestnicy odbywającego się w dniach 6-8 marca 26. Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "ZIELONA NUTA". Dla nich organizatorzy przygotowali bezpłatne wejściówki.

Kilka słów o zespole:

„Mają świeżość wczesnego Starego Dobrego Małżeństwa, nastrójdojrzałej Wolnej Grupy Bukowiny i to tajemnicze coś jeszcze, co ma tylko Cisza Jak Ta"

Napisał o zespole J. Molczyk

I rzeczywiście – wśród młodych kontynuatorów folk-poetyckiego nurtu Krainy Łagodności trudno byłoby znaleźć drugi taki zespół. Dynamiczny rozwój grupy został w 2013 roku uhonorowany Pegazem Kultury, a 5 płyta zespołu "Nasze Światy" została okrzyknięta Poetycką Płytą Roku 2012. Najpopularniejsza piosenka zespołu na portalu Youtube osiągnęła ponad 4 mln wyświetleń, a oficjalna strona grupy na portalu Facebook ma prawie 50 000 słuchaczy i przyjaciół.
A na koncertowym "pokładzie" Ciszy: trzy gitary, perkusja, flet,skrzypce, saksofon i cztery odmienne wokale splatające słowa i dźwięki w urozmaiconą całość. Do tego zawsze towarzyszący zespołowi na scenie Juno – pies zespołowy, ulubieniec publiczności w całym kraju, traktowany przez zespół i słuchaczy jako członek ciszowej rodziny. Bo i atmosfera koncertów Ciszy Jak Ta jest wyjątkowa. Powaga wierszy największych polskich poetów – Leśmiana, Stachury czy Tetmajera miesza się tu z lekkością testów autorskich. Przebogate, koronkowo tkane aranżacje
podawane są oryginalnie i żywiołowo wydobywając z poezji polskiej to co najlepsze i najpiękniejsze. Całość zamknięta w dwugodzinnych koncertach, które od 10 z górą lat pozostawiają słuchaczy w zadumie,ale i w euforii. Poetyckiej radości bycia i współtworzenia chwili…