Koncert solowy Piotra Kajetana Matczuka

550
 
Repertuar koncertu stanowią w części kompozycje Piotra Kajetana Matczuka do tekstów znakomitych polskich poetów: Mickiewicza, Słowackiego czy Herberta, ale też nie brakuje klasyki: piosenek Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy, Jaromira Nohavicy, Jacquesa Brela czy Jacka Kaczmarskiego.
Piotr Kajetan Matczuk – pianista, aranżer, autor piosenek. Absolwent Studium muzycznego w klasie fortepianu Elżbiety Lickiewicz oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Obecnie doktorant w Instytucie Literatury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.
Twórca muzyki do tekstów polskich poetów doby romantyzmu. Autor i wokalista programu „Rozmowa z piramidami” (cd MTJ). Oficjalny patronat nad jego twórczością objął Program 2 Telewizji Polskiej. Koncertował na żywo w programach 1 i 2 TVP, TVP Polonia, Polskim Radiu Olsztyn oraz Radiu Gdańsk. Współpracował z Mirosławem Czyżykiewiczem, który gościnnie zaśpiewał na jego płycie.
Koncertował także m.in. w Hadze w Holandii, w Brunssum w bazie wojskowej Sojuszniczego Dowództwa Sił Połączonych NATO dla polskiej kadry dowodzącej misją w Afganistanie, w Vianden w Luksemburgu, wielokrotnie w Berlinie, m.in. w Ernst Reuter Saal, Ufafabrik, w Kolonii oraz we Frankfurcie. Wspólnie z aktorami teatrów warszawskich: Stanisławem Górką, Wojciechem Wysockim oraz Wojciechem Machnickim grał w przedsięwzięciach reżyserowanych przez Jacka Pechmana.
Współpracował z Radiem Gdańsk, w latach 2009-2011 współprowadził audycje turystyczne.
Współautor płyty i cyklu koncertów „Nasz Wysocki” (cd MTJ) z piosenkami rosyjskiego aktora Włodzimierza Wysockiego. Oprócz tego pianista sesyjny w różnych projektach, m.in. w zespole Łukasza Majewskiego.
Za pracę artystyczną został wyróżniony przez Prezydenta i Radę Miasta Ełk – statuetką Biała Lilia 2009, oraz przez Burmistrza i Radę Miasta Kościerzyna – statuetką Angelus 2010 – za osiągnięcia artystyczne i pracę z młodzieżą.