Jedyny Taki Koncert

572
To wyjątkowe wydawnictwo w formie książeczki na kilkunastu stronach opisującej tekstowo i fotograficznie dwunastoletnią historię zespołu.
Dołączona do niej płyta to kilkanaście naszych piosenek – ze wszystkich 6 dotychczas wydanych płyt w specjalnych aranżacjach, oraz z unikalnym intro i outro:)
Pomimo iż zespól w miniony piątek wydał płytę to już przygotowuje utwory do kolejnej nowej  studyjnej płyty Ciszy Jak Ta.
Piosenki, które być może się na niej znajdą, są prezentowane na koncertach między innymi dzisiaj  podczas koncertu w Ośrodku Kultury Tkacz w Tomaszowie Mazowieckim na zwieńczeniu 26. Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "ZIELONA NUTA".
Kilka słów o zespole:

„Mają świeżość wczesnego Starego Dobrego Małżeństwa, nastrój dojrzałej Wolnej Grupy Bukowiny i to tajemnicze coś jeszcze, co ma tylko Cisza Jak Ta"

Cisza Jak Ta to nowoczesne i bogate aranżacyjnie podejście do nurtu piosenki folk-poetyckiej, którego kurs od lat wyznaczają takie zespoły jak Stare Dobre Małżeństwo, Czerwony Tulipan czy Wolna Grupa Bukowina. Zespół z szacunkiem podąża tym kursem, swoim aranżacjom nadając jednak zupełnie nowe, malowane brzmieniem fletu, skrzypiec i saksofonu  oblicze. Trzy gitary i delikatna perkusja są dopełnieniem muzycznego całokształtu.  To Kraina Łagodności w najlepszym wydaniu. Prawie 70 utworów w repertuarze, 6 płyt i ponad 400 koncertów zagranych przez 10 lat działalności artystycznej świadczą o potencjale grupy, i skłaniają do poznania ich muzycznych światów.

 
Koncerty Ciszy Jak Ta prowadzą słuchaczy przez górskie połoniny, morskie brzegi, czy brukowane ulice miast opowiadając słowem i dźwiękiem o miłości – "spiritus movens" życiowej wędrówki, we wszystkich jej barwach i odcieniach. W warstwie tekstowej, poza pieśniami autorskimi –  Agnieszka Osiecka, Bolesław Leśmian, Jonasz Kofta, Edward Stachura czy przepiękne wiersze współczesnej poetki – Wiesławy Kwinto Koczan. A wszystko prezentowane ze smakiem, pasją i energią, która udziela się publiczności i szczelnie wypełnia sale koncertowe. Zapraszamy do świata Ciszy!