Zielona Nuta zawładnęła Ośrodkiem Kultury Tkacz

411
Sobota, 7 marca upłynęła na kilkugodzinnych przesłuchaniach konkursowych. Do rywalizacji stanęli wykonawcy m.in. Opoczna, Pabianic,Starachowic i z Tomaszowa. Na scenie sali widowiskowej O.K. Tkacz" zaprezentowały się zespoły, duety i soliści. Jak mówią organizatorzy, najważniejsza była dobra zabawa.

Gospodarze, jak zwykle, przygotowali dla uczestników festiwalu wiele atrakcji i niespodzianek. Największą z nich był wieczorny koncert kołobrzeskiego zespołu "Cisza Jak Ta", znanego w całej Polsce wykonawcy muzyki z "krainy łagodności". Ogłoszenie wyników festiwalu, wręczenie nagród i koncert laureatów odbyły się w niedzielne przedpołudnie. Wśród zuchów pierwsze miejsce zajęła Sandra Makowska  z Ośrodka Kultury „Tkacz”. Tuż za nią uplasował się zespół wokalny „Promyczki” również z „Tkacza”. Trzecie miejsce zajęła Weronika Hes. Wyróżnienia otrzymali 8 Lubocheńska Gromada Zuchowa, 24 Tomaszowska Gromada Zuchowa „Słoneczne Promyki” i 7 Gromada Zuchowa „Leśne Duszki” z Klubu 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. W kategorii harcerze pierwsze miejsce wyśpiewał zespół wokalny z Gimnazjum nr 8. Drugą nagrodę otrzymała Maja Kuniecka ze Szkoły Podstawowej nr 6, a trzecią 21 Tomaszowska Integracyjna  Drużyna Harcerska „ACTIV".  Wyróżniono zespół  z  22 Tomaszowskiej Artystycznej Drużyny Harcerskiej „Słoneczni” Kategorię wędrowników wygrał zespół z 20 Opoczyńskiej Drużyny Wędrowniczej „Czata” z Hufca ZHP Opoczno. Wyróżnienie otrzymała 23 Tomaszowska Drużyna Harcerska „Tygrysy”, a także 44 Pabianicka Drużyna Harcerska „Ignis” z Hufca ZHP Pabianice i 82 Drużyna Harcerska „Kubuś” z Hufca ZHP Starachowice.

W trakcie festiwalu rywalizacja toczyła się również w kategorii "piosenka żołnierska i patriotyczna". Tematykę tą wprowadzono do regulaminu imprezy w 2008 roku. W tym roku po raz drugi przyznano w niej nagrody w trzech kategoriach wiekowych. Wśród zuchów wygrała Julia Stępień z Ośrodka Kultury „Tkacz”, a wyróżnienia otrzymali Justyna Borkowska ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim i 24 Tomaszowska Gromada Zuchowa „Słoneczne Promyki”. Wśród harcerzy, którzy byli najliczniej reprezentowaną kategorią wiekową na festiwalu zwyciężyła Aleksandra Banasiak z Ośrodka Kultury „Tkacz”,drugie miejsce przypadło Julia Zaczyńska z Ośrodka Kultury „Tkacz”, trzecie 22 Tomaszowskiej Artystycznej Drużynie Harcerskiej „Słoneczni”. Wyróżniono także 12 Tomaszowską Drużynę Wielopoziomową
„Błyskawica” Klaudię Rybak reprezentującą Ośrodek Kultury „Tkacz”. W najstarsze kategorii wiekowej najlepszy okazał się zespół wokalny z Ośrodka Kultury "Tkacz". Jury wyróżniło również 44 Pabianicką Drużynę Harcerską „Ignis” z Hufca ZHP Pabianice. Koncert finałowy tegorocznej edycji odbył się 8 marca. Życzenia w imieniu swoim jak i Starosty Powiatu Mirosława Kuklińskiego  złożył Marcin Witko Prezydent Miasta. Byli oni również fundatorami tortu dla wszystkich zebranych w tym dniu na sali widowiskowej O.K. "Tkacz". Organizatorami festiwalu byli już po raz dwudziesty szósty tomaszowski Hufiec ZHP i Ośrodek Kultury „Tkacz”. Patronat nad tegorocznym festiwalem objęli Starosta Powiatu i Prezydent Miasta.