Mariusz Wlazły w plebiscycie na najlepszego sportowca roku na świecie

923
 
Atakujący PGE Skry Bełchatów już przeszedł przez wstępne sito eliminacji – najpierw został wytypowany przez federację, a potem znalazł uznanie komisji weryfikującej i jego kandydatura została poddana pod publiczne głosowanie. Swoje typy można wskazywać do 24-go marca na stronie awards.sportaccord.com/vote/man

O tym kto otrzyma tytuł, dowiemy się podczas specjalnej gali, która odbędzie się 23-go kwietnia w Soczi. W procesie głosowania największą rolę odgrywają kibice – to oni spośród dziesięciu kandydatów w każdej kategorii wyłaniają czołową czwórkę. Z niej specjalna komisja wybierze tego najlepszego.

Prestiż plebiscytu podkreślają nominacje dla znanych sportowców. Mariusz Wlazły ma dziewięciu rywali – wśród nich jest między innymi bramkarz reprezentacji Francji w piłce ręcznej Thierry Omeyer. Na liście nominowanych na najlepszą sportsmenkę znaleźć można między innymi norweską biegaczkę narciarską Marit Bjoergen.

Atakujący PGE Skry Bełchatów został MVP mistrzostw świata w siatkówce, które odbyły się w Polsce jesienią ubiegłego roku. Mariusz Wlazły zajął także drugie miejsce w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na najlepszych sportowców Polski minionego roku.

 
Głosowanie trwa do wtorku (24 marca) za pośrednictwem strony http://awards.sportaccord.com/vote/man.
 
Laureatów plebiscytu poznamy na specjalnej gali, która odbędzie się w kwietniu w rosyjskim Soczi.