Zdobywają medale, teraz medal wręczyli

576
Zawodnicy Miguela Falaski dobrze wiedzą, co znaczy poświęcenie i opieranie się różnego rodzaju przeciwnościom. Dlatego postanowili nagrodzić tych, którzy tak jak oni, każdego dnia, walczą o realizację swoich planów.
Siatkarzy PGE Skry Bełchatów zaangażowali się we wspaniałą inicjatywę, jaką jest program „Szlachetna Paczka”. Tym razem wręczyli „Medal za Waleczność” – to wyróżnienie powędrowało do rodziny Wioletty i Marcina, którzy wraz z trójką dzieci każdego dnia muszą stawiać czoła problemom mieszkaniowym. Mimo wiszącej nad nimi groźby eksmisji – nie poddają się.
Walczą o lepsze jutro dla siebie i swoich pociech. – W życiu każdej osoby zawsze znajdzie się ktoś, kto pomoże. Człowiek jest na tyle rozwiniętym gatunkiem, że ludzie tak czy inaczej będą sobie pomagać. Kwestia tylko, czy my chcemy z tej pomocy skorzystać, czy nie – mówi Mariusz Wlazły, kapitan PGE Skry Bełchatów.
To nie pierwsza tego rodzaju inicjatywa wielokrotnych siatkarskich mistrzów. Zawodnicy PGE Skry Bełchatów od dawna angażują się w projekty charytatywne.