Ozdoby Wielkanocne – warsztaty decoupage w Dzielnicowym Ośrodku Kultury

773
27 marca bieżącego roku w Dzielnicowym Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty klasycznego decoupage'u połączone z nowoczesną techniką Sospeso, których tematem były "Ozdoby Wielkanocne".
 
Uczestnicy zajęć ceniący sobie oryginalny styl i unikatowe drobiazgi, chcący oderwać się od codziennej rutyny i puścić wodze fantazji stworzyli prawdziwe świąteczne arcydzieła. Trójwymiarowe motywy tworzone techniką Sospeso, w której stosuje się specjalną transparentną termofolię do tworzenia przestrzennych dekoracji wyróżniają się ogromną plastycznością i doskonałym efektem końcowym.
 

 
Kilkanaście ciekawych wzorów jaj powstało pod kierunkiem Beaty Markiewicz, która decoupage’em pasjonuje się od kilku lat i z którą sympatycy rękodzieła spotykają się cyklicznie w Dzielnicowym Ośrodku Kultury podczas warsztatów. Koordynatorką spotkania ze sztuką użytkową była Iwona Jabłońska, instruktor artystyczny DOK. Warsztaty decoupage dzięki swojej różnorodności sprawiają radość tworzenia i pomagają odkrywać nowe możliwości zdobienia przedmiotów. Wielkanocny stół nie może być nudny i szary, wiedzą o tym dobrze uczestnicy warsztatów DOK, dzięki stworzonym ozdobom decoupage zawita w ich domu wiosna.