Kim chcę być w przyszłości? – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych szukali odpowiedzi w ZUS

441

W tym roku pracownicy ZUS gościli uczniów dwóch tomaszowskich szkół ponadgimnazjalnych: ZSP Nr 2 im. Stanisława Staszica oraz II LO im. Stefana Żeromskiego.Uczniowie odbyli jednodniową praktykę w ramach projektu organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości działającą we współpracy z Kancelarią Prezydenta RP.

 

 

W ciągu kilku godzin młodzi uczniowie poznawali ogólny zakres działalności ZUS, Salę Obsługi Klientów oraz rodzaje spraw, z którymi zgłaszają się klienci. W trakcie praktyki nasi młodzi uczniowie zapoznali się również z tematyką rozliczania składek na ubezpieczenia społeczne. Uczniowie interesowali się problematyką rekrutacji do ZUS – jakie dokumenty należy złożyć? Gdzie szukać informacji o naborze na konkretne stanowiska w ZUS? Rozmawiano też o tym, jakie kierunki studiów są preferowane przez Zakład.

 

Jest nam niezmiernie miło, że odwiedziła nas tak liczna grupa młodych ludzi zainteresowanych ubezpieczeniami społecznymi – powiedziała Mirosława Skowrońska – Naczelnik Wydziału w Oddziale ZUS w Tomaszowie Mazowieckim – Wszystkim życzymy dalszych sukcesów i serdecznie zapraszamy do pracy w ZUS.