Machina Czasu

527
Luźna definicja rajdu harcerskiego.

-Dobra dobra, ale co to jest ten rajd harcerski?
-Już śpieszę z odpowiedzią.

Rajd harcerski, to inicjatywa, której celem jest integracja środowisk harcerskich z całej Polski. Głównym motorem napędowym takowego rajdu jest, jego tematyka- motyw na podstawie którego możemy zbudować określoną fabułę mówiąc inaczej powiązać naszą wyobraźnię z prawdziwą historią, dzięki czemu możemy przekazać wiedzę młodym ludziom w sposób przstępny, zrozumiały i najważniesze AKTYWNY!

-Aktywny?
-Tak 😀
-Czy to możliwe?
-TAK!

Rajd harcerski składa się z następujących elementów:

-Gra terenowa- Krótka i zazwyczaj w środku nocy. Gra jest fabularnym preludium do całego przedsięwzięcia i zaskakuje niczym hiszpańska inkwizycja!
-Prezentacja patroli- element integracyjny, przedstawienie własnego środowiska harcerskiego w dowolny sposób, tutaj zazwyczaj wychodzą niezłe jaja.   

 
 
 
Prezentacja patroli w postaci pokazu mody z wykorzystaniem ,,Ubrań" wykonanych z surowców wtórnych.

-Przejście trasy- Element krajoznawczy, główna część wydarzenia bez niej nie ma mowy o rajdzie. W tym roku harcerze mają do pokonania trasę 35 kilometrów.

 
 
                                             30 kilometrów w wykonaniu IV DH. Wrzos

                                        
Punkty kontrolne- zazwyczaj są ustawione trasie, w miejscach powiązanych z tematyką przedsięwzięcia. Na punktach harcerze wykonują określone zadania oraz zdobywają części fabularnej układanki.
   
                             

 

Źródło: www.polakpotrafi.pl