First Step to Success

659
Konkurs miał charakter interdyscyplinarny. W pięciu sesjach konkursowych składających się z 30 pytań uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu matematyki, fizyki, chemii i języka angielskiego. Po rozwiązaniu każdej z sesji uczniowie mieli przyznawane punkty, które po ostatniej z nich zsumowano i wyłoniono zwycięzców.

W klasyfikacji indywidualnej laureatami zostali:

Filip Strzępek, Natalia Szustakowska, Filip Stępkowski, Sandra Wach, Jakub Wendrowski, Karina Konradi

W klasyfikacji drużynowej laureatami zostali członkowie drużyny „XIRTAM”: Tadeusz Golczyk i Dawid Kwaśkiewicz zajmując 7 miejsce w Polsce.

Ze wszystkich uczestników najwyższy wynik w kategorii indywidualnej osiągnął Filip Strzępek- III miejsce w Polsce.
W kwietniu  w auli Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i rozdanie nagród. Zwycięzcom gratulował Łódzki Wicekurator Oświaty p. Konrad Czyżyński, który wyraził zadowolenie z powodu tak dużego zainteresowania naukami ścisłymi wśród młodzieży. Nagrody i dyplomy wręczał prorektor Politechniki Łódzkiej prof. Sławomir Wiak oraz dr Adam Pelikant, prodziekan Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.

Organizatorzy podziękowali nauczycielom z Gimnazjum nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim: p. Jolancie Szwarodzkiej, p. Ewie Walczak, p. Agnieszce Grzesińskiej i p. Małgorzacie Majdzie za pomoc w przygotowaniu uczniów i za wsparcie udzielane uczniom przez te kilka miesięcy.
Organizatorem konkursu był Łódzki Kurator Oświaty, Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej, Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej oraz Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej.