Warsztaty literacko – plastyczne z Pawłem Wakułą

746
Paweł Wakuła jest pisarzem, rysownikiem prasowy i ilustratorem książek. Ukończył malarstwo i pedagogikę artystyczną na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu. Opowiadania autorstwa Pawła Wakuły pt: "Co w trawie piszczy" zostały w 2007 roku wyróżnione w konkursie literackim im. Astrid Lindgren organizowanym przez fundację ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom. Natomiast seria przygodowa "Kajtek i Yetik" została nominowana do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Wakuła jest również autorem książek: „Na tropie sześcioptaka”, „O czym szumi las” oraz "Jagiełło pod prysznicem”.Zawodowo Paweł Wakuła związany jest m.in. z tygodnikiem „Angora” oraz dodatkiem „Angorką”, dla młodszych czytelników.
W dwóch spotkaniach uczestniczyli uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej Nr 10 oraz uczniowie klasy V ze Szkoły Podstawowej Nr 14 z Tomaszowa Mazowieckiego. W trakcie warsztatów  Paweł Wakuła opowiadał o kulisach pracy rysownika, a także o historii powstania swoich książek. Jednocześnie rysował bohaterów swoich opowieści za pomocą jednego ze swych ulubionych narzędzi – flamastra.
Uczestnicy warsztatów mieli za zadanie wykonać ćwiczenie polegające na narysowaniu wymyślonej przez siebie postaci oraz opowiedzieć, czym się żywi, jakie ma zwyczaje.