Polska Biega w Spale już szósty raz!

425
Tegoroczna, szósta już, lokalna edycja „Polska Biega” będzie miała charakter szczególny bowiem powiązana zostanie z Dniem Dziecka organizowanym corocznie przez Klub Miłośników Spały.
Z tej okazji przeprowadzone zostaną trzy biegi; dla uczniów szkół podstawowych (od IV do VI klasy), gimnazjów (po 1,2 km) oraz dla młodzieży ze szkół średnich oraz osób dorosłych (3,3 km). Trasa pierwszych dwóch biegów przebiegać będzie na terenie Ośrodka, w trzecim wykorzystana zostanie leśna ścieżka wytyczona w zeszłym roku z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Start i meta tradycyjnie na stadionie lekkoatletycznym naszego Ośrodka.
Ponadto zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. W roku przedolimpijskim tematem prac będzie „Droga do Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016”.
Na najlepszych uczestników czekają atrakcyjne nagrody i puchary. Każda osoba biorąca udział w biegu otrzyma pamiątkowy medal.
Dodatkową gratką dla dzieci i młodzieży będzie możliwość spotkania się ze sportowcami przebywającymi na zgrupowaniu w naszym Ośrodku np. z kadrą Polski mężczyzn  w zapasach w stylu klasycznym (wśród nich medalista olimpijski – Damian Janikowski).
Po biegu tradycyjnie zapraszamy na poczęstunek z grilla, słodycze, owoce i napoje.
Współorganizator: Klub Miłośników Spały
Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Łódzkiego, Starosta Tomaszowski

Program imprezy:
9.00 – 11.00      biuro zawodów – przyjazd zawodników, rejestracja
11.00 – 12.00    konkurs plastyczny
do 11.00           rozgrzewka przed startem na stadionie
11.00                 start uczestników I biegu  – Szkoły podstawowe – trasa I
11.30                 start uczestników II biegu  – Gimnazja – trasa I
12.00                 start uczestników III biegu – Szkoły średnie, dorośli – trasa II
12.30 – 13.00    dekoracja uczestników,
13.00 – 14.00    podsumowanie biegu, poczęstunek.
Informacja i zapisy:
tel. 44 724 23 46 wew. 525
Uwaga: liczba miejsc ograniczona. Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się z regulaminem oraz podpisanie stosownych oświadczeń.