Drugi tydzień czerwca w Arkadach – wernisaż, spotkanie literackie, jazz…

739
Pierwszym z nich będzie wernisaż malarstwa Jacka Frąckiewicza – artysty malarza, grafika, ilustratora, pochodzącego z Widawy (woj Łódzkie).
Wystawa rozpocznie się tradycyjnym spotkaniem z autorem (wernisaż) 11 czerwca (wtorek) 2015 o godzinie 18:00. Tytuł i podtytuł wystawy: „Malowidła czyli obrazki z życia bab plażowych i kotów szwędaczy" mówi wiele lecz nie jest w stanie oddać klimatu obrazów Pana Jacka – obrazów o żywych kolorach, dużych formatach, elementach humoreski, ilustracji i rysunku satyrycznego a także niesamowitego letniego klimatu bijącego z malowideł.
Autor ma za sobą ponad 850 wystaw zbiorowych na całym świecie, ponad 130 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Kolejna z nich już od 11 czerwca zagości w Tomaszowie i potrwa do 31 lipca b.r. Zapraszamy!
 
W piątek 12 czerwca o godzinie 18:00 Xsięgarnia (dawny Dom Książki) wraz z Galerią Arkady zapraszają Państwa na spotkanie autorskie z pisarzem, dziennikarzem, satyrykiem – nadredaktorem Marcinem Wolskim.
 

 
Pan Marcin wiele lat współpracował z programem 3 Polskiego Radia, gdzie współtworzył audycję 60 minut na godzinę.  Pamiętacie Państwo na pewno Polskie Zoo, szopki noworoczne i audycje radiowe z udziałem naszego gościa. Pan Marcin jest autorem blisko 30 powieści m.in. „Agent dołu”, „Drugie życie”, „Skecz zwany morderstwem”, „Sodoma”. Jego najnowsza  powieść „Dzień zapłaty” zostanie zaprezentowana podczas spotkania z autorem. Będziecie mogli Państwo w trakcie spotkania zdobyć książkę wraz z autografem.
 
Po dniu przerwy – w niedzielę 14 czerwca o godzinie 18:00 odbędzie się koncert jazzowy pod arkadami. W Galerii Arkady wystąpi trio: Kowalski, Mostowy, Igielski w programie "Moje polskie inspiracje".

 Jest to program złożony z utworów polskich kompozytorów muzyki jazzowej. Zrodził się z fascynacji muzyką Krzysztofa Komedy, która stała się przyczynkiem do dalszych poszukiwań zwieńczonych poszerzeniem antologii o kompozycje Zbigniewa Namysłowskiego, zespołu Laboratorium czy jazzowe parafrazy utworów Fryderyka Chopina. Wybór kompozycji został dokonany w sposób pokazujący plastyczność jazzowej materii dźwiękowej. Znajdziemy tu ballady, jazzowe opracowanie folkloru i muzyki klasycznej, stylistykę funky oraz oryginalność idiomu kompozytorskiego Krzysztofa Komedy.

Przemko Kowalski (gitara basowa) – absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Współpracował z zespołami Trabanda, Lena Ledoff Trio oraz big-bandem Jacka Delonga, z którym zdobył Grand Prix na Festiwalu w Nowym Tomyślu;

Artur Mostowy (drums) – absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Współpracował z zespołami Trabanda, Lena Ledoff Trio, współtwórca ścieżki dźwiękowej do nagrodzonego Oscarem filmu Pawła Pawlikowskiego Ida.

Dariusz Igielski (fortepian) – pianista, kompozytor i aranżer, absolwent wydziału Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Instrumentalistyki Jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Od wielu lat łączy swoją pasję muzyczną z działalnością pedagogiczną w szkolnictwie muzycznym.

 
ZAPRASZAMY!