Młodzi finaliści międzynarodowego konkursu programowania.

518
W konkursie uczniowie rywalizowali w 4 kategoriach: A – klasy 1-3 szkoły podstawowej, B – klasy 4-6 szkoły podstawowej, C – klasy 1-3 gimnazjum, D – szkoły ponadgimnazjalne.
Międzynarodowy finał w Warszawie współorganizowali: Politechnika Warszawska, Fundacja Edukacja w Drodze, INTEL, Edukacja PRO FUTURO, Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Ząbkach.
W warszawskim finale obecnej XIII edycji konkursu poza zawodnikami z Polski, brali udział również zawodnicy z  Czech i Słowacji. We wcześniejszych etapach rywalizowali również uczniowie z Białorusi i Ukrainy, ale już bez kwalifikacji do finału.
W tym roku do konkursu przystąpiło 9220 uczniów z pięciu państw europejskich  w tym aż 7245 z Polski.
 

 
 
Z ponad 9 tysięcy uczestników do finałów międzynarodowych zakwalifikowano 285 osób. Nasze miasto – Tomaszów Mazowiecki reprezentowało sześcioro uczniów: w kategorii A – Oskar Niewiadomski i Fabian Piekarski ze Szkoły Podstawowej nr 12, w kategorii B – Bartosz Łącki i Wiktoria Płóciennik ze Szkoły Podstawowej nr 13 oraz w kategorii C – Tadeusz Golczyk i Filip Stępkowski z Gimnazjum nr 3 im. Józefa Piłsudskiego.
Tomaszowianie potwierdzili swoje umiejętności w finale międzynarodowym. Najlepszy okazał się Tadeusz Golczyk zajmując w rywalizacji międzynarodowej 15, a w Polsce 8 miejsce,  Filip Stępkowski 29 w rywalizacji międzynarodowej i 18 w Polsce na 70 startujących w tej kategorii wiekowej. Na 71 uczestników w kategorii A Oskar Niewiadomski zajął 25, a Fabian Piekarski 26 miejsce w rywalizacji międzynarodowej, zaś w kategorii B na 131 uczestników 98 pozycję zajął Bartosz Łącki, a 100 Wiktoria Płóciennik – oboje ze szkoły Podstawowej nr 13.
Młodzież przygotowali nauczyciele: Agnieszka Oleszek i Jolanta Golczyk ze Szkoły Podstawowej nr 12 w kategorii A, Robert  Tyczyński ze Szkoły Podstawowej nr 13 w kategorii B oraz Piotr Kaniewski z Gimnazjum nr 3 w kategorii C. Do finału zakwalifikował się również Jakub Kacprzyk z SP 12, przygotowany przez Gabrielę Pietrzak.
Po zmaganiach konkursowych uczniowie zwiedzili starówkę i uczestniczyli w spektaklu multimedialnych fontann. Udział w konkursie naszych uczniów jest możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miasta, dyrekcji i rad rodziców z w/w tomaszowskich szkół oraz rodziców uczniów.
Uczestnicy za naszym pośrednictwem pragną podziękować za wsparcie, bez którego udział
w finale nie byłby możliwy.
Finalistom życzymy powodzenia i wytrwałości w dalszym programowaniu tak, aby dzisiejsza pasja stała się w przyszłości tak bardzo poszukiwanymi umiejętnościami na rynku pracy.
Na zdjęciu finaliści międzynarodowego konkursu Programistycznego BALTIE 2015.

Więcej informacji na www.baltie.net