Akademia Liderów w Łódzkiem!

627
Pod okiem profesjonalistów młodzi liderzy przeprowadzą autorski projekt dla swojej społeczności i będą mieli okazję sprawdzić się, jako jego kierownicy.

 

Akademia Liderów to projekt skierowany do młodych ludzi w wieku 18-25 lat z Województwa Łódzkiego. Jego celem jest podniesienie kompetencji uczestników oraz umożliwienie im zdobycia cennego doświadczenia w roli kierownika projektu. Uczestnicy Akademii zostaną kompleksowo przeszkoleni przez trenerów w zakresie zarządzania projektem. Dowiedzą się między innymi jak tworzyć zespół, jak prowadzić go do wspólnego celu, czy jak budować autorytet lidera. Następnie uczestnicy wykorzystają w praktyce pozyskaną wiedzę – każdy z uczestników Akademii zrealizuje swoją autorską inicjatywę w swojej społeczności. W trakcie realizacji swojego przedsięwzięcia będą wspierani przez trenerów.
Praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy wpłynie pozytywnie na atrakcyjność uczestników projektu na rynku pracy poprzez zdobycie cenionego przez pracodawców doświadczenia.
W Tomaszowie Mazowieckim trwa nabór wniosków do budżetu obywatelskiego, zatem uczestnictwo w Akademii Liderów jest doskonałym narzędziem do zdobycia wiedzy jak działać dla dobra wspólnego.
 
Akademia Liderów odbędzie się już po raz drugi. Poprzednia edycja sukcesami była prowadzona w województwie warmińsko – mazurskim.
Zajęcia szkoleniowe odbywać się będą w Łodzi i w Piotrkowie Trybunalskim w lipcu i na początku sierpnia. Praktyczną część projektu uczestnicy będą realizować w swoich społecznościach. Udział w projekcie jest bezpłatny.
Projekt współfinansowany jest ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Latawiec, które prowadzi działania w obszarze rozwoju społecznego dzieci i młodzieży.  
Zgłoszenia do projektu przyjmowane są do 3 lipca poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie www.akademia-liderow.com!

Więcej informacji udziela
Adam Konowrocki
tel: 600-482-012