Jak dobrze się pakować?

612
Dobre i szybkie pakowanie się jest często nie lada sztuką, nie każdy to potrafi. Niestety dla wielu ludzi przymus pakowania się jest niejednokrotnie wielką traumą. Nie potrafimy zdecydować się co wziąć ze sobą, jak się pakować i w co. Zbyt często zdarza się, że pomimo gigantycznej walizki i tak o czymś ważnym zapominamy. Jak zatem usprawnić pakowanie i zabrać wszystko co potrzebne? Czy jest na to jakiś sposób?

Lista to podstawa

Ci, którzy notorycznie zapominają czegoś spakować oraz ci, którzy nie wiedzą co zabrać mogą uciec się do starej sprawdzonej metody i wszystko zapisać. Stworzenie listy bez wątpienia pomoże nam wszystko starannie zaplanować. Kilka dni przed wyjazdem najlepiej spisać sobie wszystkie rzeczy jakie planujemy ze sobą zabrać. Będziemy mieli kontrolę nad tym co chcemy wziąć, niczego nie zapomnimy. Dodatkowo będziemy mogli sprawdzić czy aby wszystkie rzeczy, które planujemy zabrać są nam na pewno potrzebne.

W co się pakować?

To w co się będziemy pakować zależy od tego gdzie jedziemy, na jaki czas i czym będziemy podróżować. Chodzi głównie o to aby było nam podczas podróży wygodnie. Jeśli będziemy lecieć samolotem na dłuższe wakacje bez wątpienia odpowiednia będzie duża walizka na kółkach, jeśli natomiast planujemy wypad w plener na wycieczkę wędrowną najlepszy będzie plecak turystyczny. Jeśli jest to krótki wyjazd na weekend na wieś najlepszy będzie plecak Camel. Jeśli wybieramy się w podróż pociągiem, bardzo dobrze swoje zadanie spełni torba podróżna. Im krótszy wyjazd, tym mniejszy bagaż.

Mniej znaczy lepiej

Pakując się zawsze wydaje nam się, że jeszcze coś nam się przyda, jednak później okazuje się, że wzięliśmy mnóstwo niepotrzebnych rzeczy. Niestety jednak musieliśmy dźwigać ciężką przeładowaną walizkę, lub co gorsza na lotnisku zapłacić za nadbagaż. W tym wypadku mniej znaczy lepiej. Rzeczy zabierane ze sobą, dobierajmy odpowiednio, nigdy za dużo.

Sztuka układania

Sposób w jaki układamy rzeczy w torbie czy walizce ma również dość duże znaczenie. Odpowiednie ułożenie rzeczy sprawi, że będziemy w stanie zapakować do walizki o wiele więcej. Pamiętajmy aby najcięższe rzeczy takie jak buty kłaść na samo dno walizki, oczywiście nie zapomnijmy wcześniej zapakować butów w worki foliowe. Dzięki temu unikniemy ubrudzenia odzieży. Rzeczy w walizce układajmy zawsze starannie tak, aby nie zostawiać wolnych miejsc. Jeśli często podróżujemy samolotem i spotykamy się z ograniczeniami wagowymi bagażu, to kupując walizkę zwróćmy również uwagę na jej wagę. Im cięższa walizka, tym mniej zapakujemy. Po spakowaniu walizkę warto zważyć, szczególnie jeśli lecimy samolotem, będziemy wiedzieli czy nie przekroczymy limitów wagowych. Dobrze spakowany bagaż bez wątpienia ułatwi nam podróż i umili pobyt.