Jak ubrać się na lato, by zatuszować mankamenty figury?

549
Zupełnie niepotrzebnie – nie musimy przecież wyglądać jak kopie top modelek, aby wyglądać dobrze. Oczywiście, że trzy miesiące temu można było zacząć jeść sałatę i biegać, ale jeśli tak nie zrobiłaś, nie oznacza to, że masz teraz chodzić w worku. Dla każdej z nas, która nie wygląda idealnie, podsuwamy podpowiedzi, jak ubrać się na lato, aby nie tylko wyglądać ładnie i ponętnie, ale też czuć się pewnie i dobrze w swoim ciele.

Letni luz

Kiedy Twoja figura ma pewne mankamenty, najgorszą rzeczą, jaką można zrobić latem, będzie ich uwydatnienie przez założenie zbyt obcisłych ubrań. Ten błąd popełnia wiele kobiet, a przecież wcale nie trzeba zakładać ciasnych bluzek, by nie odczuwać gorąca! Wręcz przeciwnie, ubrania luźniejsze są bardziej komfortowe – nie krępują naszych ruchów, pozwalają skórze oddychać i co najważniejsze w kontekście naszych nie zawsze idealnych figur – nie podkreślają naszych niedoskonałości. Producenci ubrań proponują naprawdę wiele ciekawych rozwiązań, spośród których warto wyróżnić zwiewne i wygodne tuniki, które skutecznie maskują wystający brzuch. Dzięki bogactwu wzorów i kolorów każda z nas znajdzie fajne wdzianko dla siebie.

Innym rozwiązaniem są spódnice – "zwiewne maxi, które możesz zestawić ze zwykłym topem, aby wyglądać zniewalająco" (cyt. http://www.sakolife.pl/). Spódnice na lato wcale nie muszą być krótkie, aby chronić nas przed upałem!

Fanki kobiecych kreacji mogą z kolei rozpoczynać poszukiwania sukienek, które wraz z ładnymi sandałkami pozwolą nam na świetną stylizację i jeszcze lepsze samopoczucie. Najlepiej wybierać spośród tych, które wykonane są z oddychających materiałów.

Podkreśl swoje atuty

Oczywiście powyższe przykłady luźnych elementów ubioru są jedynie propozycją dla kobiet, które niezbyt pewnie czują się ze swoim wyglądem. Mimo to, nie należy zapominać, że dobry ubiór polega nie tylko na dostosowaniu do pogody i zatuszowaniu wad, ale także podkreśleniu zalet. Jeśli zatem masz zgrabne nogi, ale wstydzisz się brzucha, do luźnej góry załóż legginsy lub krótkie spodenki. Z kolei kiedy uważasz, że Twoje nogi mogłyby być zgrabniejsze, ale możesz pochwalić się smukłą talią, wybierz nieco luźniejszy dół.

Warto pamiętać, że nikt z nas nie jest idealny, a często nasze kompleksy istnieją jedynie w naszej głowie. Mimo to jeśli i letnią porą nie chcemy czuć skrępowania, warto dobierać stroje według zasady, która pozwoli na wyeksponowanie naszych atutów przy jednoczesnym zamaskowaniu wszelkich mankamentów.