Skansen i groty w „motowizji”

554
W wyborze miejsc realizatorów wspiera Polska Organizacja Turystyczna.

W czwartkowe przedpołudnie przez bramę pilickiego skansenu przejechał na swoim motocyklu prowadzący program redaktor Wiktor Krammer. Zainteresowały go tutaj szczególnie obiekty i eksponaty działu militarnego, z których wiele ma charakter unikatowy – i to nie tylko w skali kraju. Z pewnością należy do nich poniemiecki, opancerzony ciągnik artyleryjski, wydobyty z Pilicy pod Tomaszowem w październiku 1999 roku. Ten eksperymentalny pojazd, jest obecnie jedynym takim egzemplarzem zachowanymna świecie!

 

 
Ekipę „Polski motocyklowej” zaintrygował także eksponowany obok „Lufcika” legendarny czołg T-34, Jest on jednym z najlepiej skompletowanych i utrzymanych maszyn tego typu w Polsce. Prezentowano żelbetonowy schronu typu „Tobruk”, oraz  armatę przeciwlotniczą z czasów II wojny światowej.
 

 
Opuszczając Tomaszów realizatorzy tego programu zahaczyli o Podziemną Trasę Turystyczną „Groty Nagórzyckie”, jako obiekt również godny polecenia turystom motocyklowym. Tego samego dnia byli też w Spale.
Emisja całego cyklu (łącznie 16 odcinków) na kanale motowizji rozpocznie się 10 września  i potrwa do końca roku. Przewiduje się powtórkę cyklu na wiosnę przyszłego roku.