50-lecie sekcji kajakowej

464
Na uroczystym otwarciu imprezy gościliśmy P. Barbarę Robak członka zarządu Starostwa Powiatowego oraz p. Iwonę Gawron dyrektorka CKU samorządu w. łódzkiego. Goście w swych wystąpieniach życzyli uczestnikom spływu tzw. połamania wioseł i gratulowali aktywnego sposobu uczczenia wspaniałej rocznicy 50 lat istnienia sekcji. Po uroczystym otwarciu wszyscy uczestnicy zasiedli w kajakach i wyruszyli w dół rzeki do Inowłodza.
 
 
 
Podczas spływu wspomnieniom i historiom nie było końca. Każdy zakręt Pilicy każda plaża na tej trasie miała swoje tajemne historie, ponieważ większość uczestników to byli kajakarze którzy płynęli ze swoimi rodzinami. Tak więc treningi z dawnych lat na tej trasie i ich historie były świetnym sposobem na wesołe płynięcie. Po dotarciu do Inowłodza uczestnicy spływu przyjechali na Tomaszowską przystań gdzie przy ognisku miło spędzili resztę dnia.
 
 
 
Zarząd Klubu, trenerzy serdecznie dziękują za tak liczne przybycie na naszą jubileuszową imprezę. Dziękują również za przybycie zaproszonym gościom oraz Starostwu Powiatowemu za udzielone wsparcie sekcji.

Dla kajakarzy to jeszcze nie koniec sezonu. Młodzi zawodnicy 5 września uczestniczą w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Kajak Polo a 19 września w kajakarstwie klasycznym. Ponadto w ramach obchodów 50 lecia 24 października odbędzie się uroczyste oficjalne spotkanie podsumowujące 50 lat działalności sekcji.

Trenerzy sekcji zapraszają dzieci i młodzież do uprawiania kajakarstwa. Jak widać po uczestnikach jubileuszowego spływu jest to dyscyplina sportu, którą można uprawiać przez lata.
Zapisy do sekcji odbywają się na przystani MDK w Tomaszowie Maz. na tygodniu w godz. 16 – 17 a w sobotę godz. 10 – 12.