Na zakończenie lata, działo się w Inowłodzu

839
Atrakcją tego dnia były historyczne zaślubiny Kasztelanica Michała z Białogłową Malwiną w kościele parafialnym p.w. św. Michała Archanioła. Po uroczystości ślubnej Para Młoda wraz z orszakiem gości udała się w ślubnym korowodzie do zamku Króla Kazimierza Wielkiego.
W dalszej części sobotniego programu na podzamczu odbywały się: blok zabaw plebejskich, m.in. walka na miecze, bieg w workach na czas, zumba z Aleksandrą „ZOLĄ” Kołkiewicz oraz zabawa biesiadna z Zespołem Quattro. Na zakończenie odbył się ciekawy pokaz tańca z ogniem – FIRESHOW.
Niedzielę rozpoczęto od Turnieju Piłki Plażowej, gdzie najlepszy wynik osiągnęli Dominik Winiarski i Jędrzej Wilkoński z Rzeczycy, następnie Robert Peliński i Krzysztof Pichola z Królowej Woli i Kamil Dziąg i Paweł Motelewski z Rawy Mazowieckiej.

Niewątpliwą atrakcją niedzielnego popołudnia okazał się Turniej Sołectw. Reprezentacje sołectw Gminy Inowłódz wyruszyły do Inowłodza, aby szukać wskazówek, niezbędnych do poprawnego rozwiązania zagadki.W grze zwyciężyli: Drużyna z Inowłodza – 1 miejsce, zaraz po niej Królowa Wola – II miejsce i Dąbrowa – III miejsce.

Ponadto nasze sołectwa wspaniale prezentowały się na terenie OSiR. Na stoiskach przygotowanych przez mieszkańców poszczególnych miejscowości można było m.in.: skosztować lokalnych specjałów, obejrzeć wystawy fotografii, zaśpiewać wspólnie z zespołem ludowym…..

W trakcie trwania Turnieju na terenie OSIR nad Pilicą wystąpił Dziecięcy Zespół „Cekinki” oraz odbył się blok dla najmłodszych uczestników Dni Inowłodza.

A następnie podsumowano turnieje oraz wręczono dyplomy i nagrody zwycięskim drużynom.

W godzinach wieczornych w bloku muzycznym zaprezentowały się m. in. Zespół Ludowy „Królowianie” oraz Kapela „Fakiry”.

Podsumowując dwudniowe uroczystości zaprezentowano pokaz sztucznych ogni.

Serdeczne podziękowania dla Sponsorów i Darczyńców za pomoc oraz wsparcie w organizacji tegorocznych Dni Inowłodza.

Dziękujemy „Wszystkim”, zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia.

Mirona Werkowska