Znana autorka książek dla dzieci i młodzieży była gościem MBP

582
Pisarka zabrała „do krainy marzeń literackich” dzieci z klas: I i II z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 oraz Pierwszej Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej ,,Tomek”.

To wydarzenie odbyło się w miniony czwartek (17 września). Agnieszka Tyszka rozpoczęła spotkanie od ,,sprawdzenia listy obecności”. Dzieci zgłaszały swoją obecność poprzez powiedzenie tytułu ulubionej książki, ulubionego literackiego bohatera itp. Dzięki takiej formule przywitania z uczestnikami spotkania, dowiedzieliśmy się, że jedną z ulubionych książek z dzieciństwa Agnieszki Tyszki jest powieść autorstwa Astrid Lindgren – ,,Dzieci z Bullerbyn”. Podczas spotkania autorka zachęcała dzieci do czytania książek, opowiadała o tym jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem, których bohaterów książkowych stworzonych przez siebie samą szczególnie lubi. ,,Deszczowa zagadka inspektora Nielubca” oraz przygody ,,Zosi z ulicy Kociej” – fabułę i bohaterów między innymi tych dwóch powieści Agnieszka Tyszka przybliżyła młodym słuchaczom.

Na zakończenie dzieci chętnie zadawały pytania autorce. Pytali o ilość książek, które napisała, jak długo pisze się jedną powieść, skąd czerpie pomysły na kolejne pozycje książkowe.

Dzieci z tomaszowskich szkół podstawowych chętnie i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu – brały także udział w dyskusji z prowadzącą. Na sam koniec nadszedł czas na autografy, które Agnieszka Tyszka  składała na zakładkach rozdanych młodym czytelnikom lub na nowo zakupionych przez dzieci książkach.