Opiekunka w Niemczech – jak wybrać DOBRĄ agencję?

464
Decydując się na wyjazd za granicę do pracy jako opiekunka w Niemczech zaczynamy zastanawiać się, czy szukać ofert na własną rękę, czy też skorzystać z usług agencji zatrudnienia. Ta pierwsza opcja wiąże się z mnóstwem różnych problemów i spraw do załatwienia oraz niepewnością, czy wszystko na pewno się uda. Większość osób decyduje się na tę drugą możliwość. Jednak wybór dobrej agencji zatrudnienia również nie jest rzeczą prostą. Nie chcemy przecież powierzyć swojego losu firmie, której nie będziemy ufać. Zobaczmy na co musimy koniecznie zwrócić uwagę przy wyborze agencji zatrudnienia opiekunek osób starszych w Niemczech.
 
Przed sprawdzeniem obiecywanych przez agencję zarobków i warunków powinniśmy sprawdzić, czy jest to legalnie działające przedsiębiorstwo. Każda firma mająca działalność w Polsce musi posiadać wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub też do Krajowego Rejestru Sądowego. Dzięki tym wpisom poznamy adres, na jaki zarejestrowane jest przedsiębiorstwo, właściciela lub organ zarządczy oraz datę rozpoczęcia działalności i jej kwalifikację. Dodatkowo w przypadku agencji zatrudnienia wymagane jest posiadanie certyfikatu agencji, który jest równoznaczny z wpisem do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia. Jeśli wszystkie formalności się zgadzają i mamy pewność, że nasza agencja jest legalnie zarejestrowaną firmą działającą od wielu lat możemy przejść do sprawdzania następnych czynników.
 
Pierwszą rzeczą, która świadczy o agencji zatrudnienia jest zazwyczaj jej strona internetowa, którą odwiedzamy w celu dowiedzenia się czegoś więcej o samym przedsiębiorstwie, jak i o jego ofercie. Dobra strona to taka, która dostarczy nam wyczerpujących informacji na wszystkie interesujące nas tematy związane z wyjazdem do pracy w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech, a także będzie na bieżąco aktualizowana. Możemy wnioskować, że skoro agencja na bieżąco dba o swoją stronę i dodaje do niej nowe treści to jest firmą aktywnie działającą i rozwijającą się oraz że będzie również o nas tak dbała, gdy będziemy za granicą. Ważne jest też, aby agencja zatrudnienia przedstawiała na swojej witrynie aktualnie dostępne oferty pracy oraz wymagania, co pozwoli nam na weryfikację, czy profil wyjazdów nas interesuje i czy posiadamy odpowiednie umiejętności.
 
Następnym krokiem powinno być sprawdzenie opinii o firmie. Agencje zatrudniające opiekunki do pracy w Niemczech mają bardzo często różną reputację. Gdzie więc szukać zaufanych opinii? Najlepiej w Internecie, a także na portalach społecznościowych, gdzie możemy sprawdzić profil danej osoby opisującej swoje odczucia. Jeśli ktoś podpisuje się własnym imieniem i nazwiskiem, komentując ze swojego prywatnego profilu to jest to bardziej wiarygodna opinia niż zamieszczona przez kogoś przedstawiającego się tylko pseudonimem na forum. Możemy też sami napisać do danej agencji poprzez któryś z obsługiwanych przez nich kanałów społecznościowych, wysłać mail lub zadzwonić i sprawdzić poziom obsługi, znajomość tematu, czy szybkość reakcji na zapytanie. Te elementy mogą świadczyć o tym jak będą traktowane nasze zapytania już po wyjeździe.
 
Ostatnią możliwością, która jest z resztą najpewniejsza, są rekomendacje. Jeśli mamy znajomą lub znajomego, którzy pracowali już jako opiekunka osób starszych w Niemczech za pośrednictwem danej agencji zatrudnienia, to możemy wypytać go o wszelkie szczegóły. Przykładem agencji, która buduje swoją markę na podstawie wysokiego poziomu swojej działalności jest firma www.ProSenior24.pl , która  udostępnia program partnerski dla osób polecających pracę w Niemczech za ich pośrednictwem. Dzięki temu osoby polecające firmę i przekazujące wiarygodne informacje zainteresowanym osobom otrzymują prowizję, jeśli polecone przez nich opiekunki nawiążą współpracę z agencją. Firma dba nie tylko o swoich podopiecznych gwarantując im błyskawiczną pomoc w razie problemów i udostępniając za darmo na swojej stronie przydatne poradniki, ale także poprzez wspieranie organizacji non-profit. Agencja zatrudnienia ProSenior24 otrzymała tytuł Dobrej Firmy SOS, za wsparcie finansowe udzielone na remont najstarszej Wioski Dziecięcej SOS w Polsce. Jest do przedsiębiorstwo działające od wielu lat, które przez ten czas wysłało z powodzeniem tysiące opiekunek do pracy w Niemczech. Ma dobre opinie w Internecie i jest zdecydowanie przykładem agencji zatrudnienia, którą warto polecić.