Dni Ubezpieczonego w ZUS: informacje ważne dla przyszłości każdego ubezpieczonego

654
Czym jest hipotetyczna emerytura i jak można samodzielnie wyliczyć prognozowaną wartość świadczenia przy użyciu kalkulatorów na PUE –  na te i podobne pytania będą odpowiadać eksperci ZUS podczas kolejnych „Dni Ubezpieczonego”. Od 7 do 9 października ZUS zaprasza do swoich placówek. Eksperci będą także pełnić dyżury telefoniczne.

W dniach 7 – 9 października Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje kampanię społeczną pt. „Dni Ubezpieczonego”. Tematem przewodnim jest informacja o stanie konta ubezpieczonego w ZUS, jako informacja ważna dla przyszłości każdego ubezpieczonego. Konto ubezpieczonego zakładane jest na podstawie pierwszego zgłoszenia do ubezpieczeń społecznych. To tam wpływają nasze składki, gdzie co roku są waloryzowane i z którego wypłacana będzie nasza emerytura. Informacja o stanie konta za poszczególne lata przesyłana przez ZUS umożliwia sprawdzenie poprawności zapisów dotyczących danych identyfikacyjnych oraz wysokości składek na ubezpieczenie emerytalne. Dzięki temu można w porę wyjaśnić ewentualne nieprawidłowości.


W trakcie „Dni Ubezpieczonego” w tomaszowskim Oddziale ZUS w Sali Obsługi Klientów w dniach 7 – 9 października, w godz. od 9.00 do 17.00, będą dyżurować eksperci, którzy udzielą wyjaśnień wszystkim zainteresowanym m.in. swoją przyszłą emeryturą, wpływającymi składkami na ubezpieczenia społeczne oraz zasadami oskładkowania działalności gospodarczej. Klienci będą mieli  okazję sprawdzić na przykład czy pracodawca odprowadza we właściwej wysokości składki na ubezpieczenie społeczne, a także jaki jest stan subkonta w ZUS. Ponadto, w tych dniach, codziennie od godz. 10.00 do 11.00 pod nr telefonu 44 726 36 00 wew. 414 porad i informacji osobom ubezpieczonym będą udzielać eksperci Oddziału ZUS w Tomaszowie Maz.

Dodatkowo, w środę 7 października od godz. 9.00, również w Sali Obsługi Klientów, członkowie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddziału Miejsko-Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim, będą bezpłatnie mierzyć ciśnienie krwi i oznaczać poziom cukru.

Podczas wizyty w ZUS będzie także możliwość założenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE), który pozwala na dostęp do swojej historii ubezpieczeniowej, umożliwia przesyłanie pism i otrzymywanie odpowiedzi drogą elektroniczną, śledzenie stanu swoich spraw, a także rezerwowanie wizyt w ZUS w dogodnym terminie. Wszystko w pełni bezpieczne i bezpłatne. Do założenia profilu potrzebny jest tylko dowód osobisty oraz prywatny adres e-mail.

Każdy zainteresowany otrzyma specjalnie na te dni przygotowane materiały informacyjne.