Popołudniowe przejażdżki Janusz Radek & The Ants

808
 
Przez lata przyzwyczaił nas do wielkiego repertuaru i teatralnych interpretacji, tym razem jednak zaprasza nas do zupełnie innego świata. W nieco zwolnionym tempie, zrelaksowani i leniwi pozwalamy sobie na powierzchowne obserwacje otoczenia. Uśmiechnięci, pozdrawiamy spotkanych ludzi i porozumiewamy się z nimi detalami naszego wspólnego smaku. Te chwile rozpoznawania się nawzajem trwają nie więcej niż przemijanie sytuacji w której się znajdujemy. Wszystko jest nienachalne i zwyczajne, wychwytujemy tylko te obrazy, które nie budzą niepokojów. Jedziemy odkrytym autem przez miasto i trwamy w błogostanie, prawie nieśmiertelni i na wpół zbawieni.
 
 
 
Miesiące rozmów i pracy Janusza z producentem płyty, Leszkiem Biolikiem, doprowadziły do takiego kształtu tego albumu. Rozmawiali o stylu, który nie jest związany tylko z czasem lub określoną lajfstailową grupą odbiorców, ale jakością brzmienia, melodyką i kompozycją. Mówili o charakterze w muzyce, który często jest ukryty w detalach nadających lekkości tym utworom. Materiał po mistrzowsku zmiksowany i zmasterowany pozwolił znaleźć odpowiednią warstwę plastyczną, dającą spójność całej płycie. Nagrań dokonali wspaniali muzycy dobrani przez Leszka Biolika. Bardzo trudno jest nie docenić tej płyty, a jeszcze trudniej jest przestać jej słuchać, gdy już raz wejdzie się w ten świat.

Płyta ukazała się 16 października 2015, a recital miał swoją premierę sceniczną 24 października 2015 w sali koncertowej Radia Łódź.

Spis utworów:

 1. Popołudniowe przejażdżki
 2. Czucie
 3. Czwartek na zawsze
 4. Spróbuj jeszcze raz od nowa
 5. Chciałbym cię jeszcze raz (sł. Halina Poświatowska)
 6. Pociąg do
 7. Gdybyś była
 8. Manekin start
 9. Na drodze leżę
10. Zostawcie chwile
11. No to już
 
Janusz Radek –  muzyka, tekst, śpiew, fortepian

Leszek Biolik – muzyka, produkcja muzyczna, aranżacja, bass

Maciej Gładysz – gitara

Bartłomiej Kapłoński – aranżacja, gitary

Muchał Marecki – instrumenty klawiszowe

Andrzej Rajski – perkusja

Michał Tomaszczyk – puzon

Marcin Gajko – miksowanie i mastering

Płytę wydała firma Magic Records.

Posłuchaj fragmentów piosenek z płyty "Popołudniowe przejażdżki"