Uroczyste otwarcie sektora do rzutów i boiska piłkarskiego

651
Podczas wydarzenia obecni byli Minister Sportu i Turystki Adam Korol, Dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu Marcin Jędryczka, Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Jerzy Skucha oraz Poseł na Sejm Jan Tomaszewski.
Uroczystość poprzedziła konferencja prasowa z udziałem Ministra Sportu i Turystyki Adama Korola, Dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu Marcina Jędryczki oraz Dyrektorki COS-OPO w Spale Barbary Klatki.
– Jesteśmy potęgą w rzutach, co pokazały choćby ostatnie mistrzostw świata w Pekinie, podczas których nasi zawodnicy zdobyli grad medali. Miotacze zasługują na profesjonalne miejsce do przygotowań i cieszę się, że dziś oficjalnie w naszym Ośrodku możemy otworzyć nowoczesny sektor do rzutów długich – mówiła Dyrektor Barbara Klatka zaznaczając, że medaliści mistrzostw świata – Paweł Fajdek, Piotr Małachowski i Robert Urbanek bezpośrednio przed wyjazdem do Pekinu, trenowali na nowym obiekcie.  
– Mam bardzo miłe wspomnienia z mojej niedawnej wizyty w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Na nowym sektorze rzucałem dyskiem razem z Piotrem Małachowskim, prawie udało mi się go przerzucić. Spotkałem się także z młodymi piłkarzami z Polish Soccer Skills. Chłopcy postawili mi za zadanie uderzenie piłką  w porzeczkę i jako jedynemu udała mi się ta sztuka – żartował Minister Adam Korol. – Naszym celem jest tworzenie sportowcom jak najlepszych warunków treningowych w Centralnym Ośrodku Sportu – zapewniał złoty medalista olimpijski we wioślarstwie.  
– Nowe obiekty w Spale to liga światowa. Miałem okazję być w ośrodku sportu w Colorado Springs i naprawdę nie mamy się czego wstydzić  – mówił  Dyrektor COS Marcin Jędryczka. – Liczymy, ze boisko piłkarskie będzie cieszyło się dużą popularnością i będzie zarabiało na inne obiekty – dodał Marcin Jędryczka wyliczając kolejne planowane inwestycje w COS-ie.
Swoje wystąpienie podczas uroczystości miał Prezes PZLA Jerzy Skucha, który wyraził radość, że w tak krótkim czasie udało się zrealizować budowę nowoczesnego sektora treningowego  dla miotaczy. Głos zabrali także Poseł Jan Tomaszewski i Posłanka Dorota Rutkowska, którzy pogratulowali Pani Dyrektor Barbarze Klatce udanych inwestycji.
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Minister Sportu i Turystyki Adam Korol, Dyrektor COS Marcin Jędryczka, Dyrektor COS-OPO w Spale Barbara Klatka, Dyrektor firmy Tamex Obiekty Sportowe Konrad Sobecki oraz Jan Tomaszewski.  Następnie ksiądz Dariusz Łosiak ze spalskiej parafii pobłogosławił obecnych gości i nowe obiekty dodając żartobliwie, że nie potrzebuje kropidła bo na boisku są zraszacze.
Goście otrzymali z rąk Wicedyrektora COS-OPO w Spale Arkadiusza Gajewskiego okolicznościowe upominki, a następnie udali się na boisko piłkarskie. Tam Dyrektorka spalskiego COS Barbara Klatka wykonała rzut karny. Na bramce nie mógł stanąć nikt inny jak medalista olimpijski Jan Tomaszewski, któremu jednak nie udało się obronić strzału Pani Dyrektor.