BREAKOUT TOUR w Tomaszowie Mazowieckim

600
Na rok 2015 przypada 47 rocznica powstania grupy Breakout. Jest to niepowtarzalna okazja do przypomnienia twórczości zespołu – piosenek, których słuchaliśmy „kiedy byliśmy małymi chłopcami…”.
Teraz na koncercie można wysłuchać obok siebie między innymi: „Modlitwy”, „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Na drugim brzegu tęczy”, „Gdybyś kochał hej”, „Poszłabym za tobą”, a także nowych wersji „Do kogo idziesz” i „Chciałabym być słońcem".

Nad całością czuwa występujący w tym koncercie syn Miry i Tadeusza – Piotr Nalepa.

 

 
Decyzja o powołaniu tego projektu zapadła po sukcesie artystycznym Breakout Festiwal i wrażeniu jakie na Piotrze zrobiła śpiewająca piosenki Miry wokalistka JEAN. Koncert oglądało 4000 ludzi zgromadzonych w rzeszowskiej hali Podpromie. Pierwszy koncert Piotr Nalepa Breakout Tour odbył na dziedzińcu zamku będącego siedzibą Przemyskiego Centrum Kultury 21.09.2007 r. Od tego czasu rozpoczęła się regularna działalność koncertowa.

Piotr Nalepa karierę rozpoczynał u boku ojca, w którego zespole występował nieprzerwanie od 1993 r.
W czerwcu 2007 r. był współorganizatorem koncertu Breakout Festiwal w Rzeszowie, na którym także występował. Festiwal, dedykowany pamięci Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej, okazał się dużym sukcesem, był także emitowany przez telewizję. W 2008 r. odbyła się jego kolejna edycji.

Od 2007 roku rokrocznie zasiada w jury Festiwalu Bluesowo-Rockowego im. Miry Kubasińskiej "Wielki Ogień" odbywającego się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W styczniu 2008 r. z okazji 40. rocznicy założenia grupy Breakout ruszyła trasa Piotr Nalepa Breakout Tour, w której muzykowi towarzyszy zespół Nie-bo oraz gościnnie Maciej Maleńczuk, z którym chęć współpracy wyraził przed śmiercią Tadeusz Nalepa. Do listopada 2008 r. odbyło się ok. 30 koncertów w ramach trasy Piotr Nalepa Breakout Tour (w tym kilka za granicą).

Piotr Nalepa Breakout Tour  – koncert w Tomaszowie

Miejsce: Ośrodek Kultury „TKACZ”

Termin: 8 listopada 2015 r., godz. 17.00

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w O.K. „TKACZ”