Minecraft: Story Mode od dzisiaj w sprzedaży

678
 
Zakupując wydanie pudełkowe, gracze otrzymują Season Pass na wszystkie epizody, jakie wyjdą w tym sezonie Minecraft: Story Mode.
Minecraft Story Mode to epizodyczna gra przygodowa osadzona w słynnym uniwersum, stworzona przez Telltale Games przy współpracy z Mojang AB – twórcami podstawowego Minecrafta. Kiedy świat staje w obliczu strasznego zagrożenia, gracz wspólnie z przyjaciółmi wyrusza w epicką i niebezpieczną przygodę. Twoją misją jest odszukanie legendarnego bractwa, znanego jako Zakon Kamienia (Order of the Stone) i uratowanie świata przed zagładą.
Jak na Minecraft przystało, gracz ma możliwość dostosowania cech kontrolowanej postaci poprzez dobór płci, ubioru, karnacji, czy fryzury bohatera. Story Mode zawiera także elementy craftingu, opartego o system rzemiosła dobrze znany z podstawowego Minecrafta. Telltale Games zadbało oczywiście także o swoją wizytówkową nieliniowość fabuły. Podejmowane wybory i działania zmieniają historię – to, co powiesz (i jak to powiesz) oraz decyzje podjęte pod presją czasu w momentach gorącej akcji ukształtują unikatową przygodę.

Dostępny jest także trailer do debiutującego dzisiaj nowego epizodu.

Minecraft Story Mode na polskim rynku wydaje Techland, gra od dziś jest dostępna w wersjach na PC (99,90zł), PlayStation 4 i Xbox One, PlayStation 3 i Xbox 360 (139,90 zł). Pudełko zawiera pierwszy odcinek Minecraft: Story Mode oraz klucz na płycie pozwalający pobrać pozostałe 4 odcinki w momencie ich premiery.