Pożegnanie majora pilota Tomasza Zielińskiego

1215
Dowódca 25 BKPow. generał brygady doktor Stanisław Kaczyński wraz z zebranymi na Sali Tradycji żołnierzami oraz pracownikami wojska pożegnał mjr Tomasza Zielińskiego jednocześnie dziękując oficerowi za dotychczasową pracę, życząc dalszych sukcesów na nowym stanowisku służbowym oraz w życiu prywatnym.
Rozkazem personalnym Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych mjr Zieliński został wyznaczony na stanowisko w 7 dywizjonie lotniczym w Nowym Glinniku.
 ***
Mjr Tomasz Zieliński, absolwent Liceum Lotniczego, rozpoczął swoją służbę wojskową jako podchorąży w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Po jej ukończeniu w 1999 roku został wyznaczony na stanowisko służbowe pilota śmigłowca w 7 dlot. Następnie, od 2004 roku pełnił służbę na stanowisku dowódcy klucza. W Dowództwie 25 BKPow, pełnił służbę na stanowisku szef sekcji – instruktor pilot.
Pięciokrotnie uczestniczył w misjach poza granicami kraju, trzykrotnie w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku oraz dwukrotnie w PKW  Islamskiej Republice Afganistanu.

Zdjęcia: kpt. Tomasz Pierzak
kpt. Tomasz Pierzak