Narodowe Święto Niepodległości. Za nami pierwszy dzień uroczystości

619
Uroczystości na pl. Kościuszki rozpoczęły się kilkanaście minut przed godziną 11. Po wprowadzeniu wojskowej asysty honorowej i okolicznościowym przemówieniom, żołnierze 25. Brygady w Tomaszowie odebrali medale i Gwiazdy Afganistanu za zasługi dla obronności kraju oraz awanse na stopień wyższy. Następnie zgromadzeni mieszkańcy usłyszeli Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego, a później miało miejsce złożenie kwiatów – najpierw pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, a później pod pomnikiem Legionistów Piłsudskiego.

W trakcie uroczystości wystąpił Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz dzieci, które brały udział w X Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej.

11 listopada – program uroczystości

09.30 – Msza Święta – Kościół NMP Królowej Polski, ul. Słowackiego 13

10:30 – Złożenie kwiatów na terenie Kościoła NMP Królowej Polski, ul. Słowackiego 13 – grób nieznanego żołnierza – pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kaplicy Pamięci Narodowej.

11:00 –  XI Tomaszowski Bieg Niepodległości – rejestracja uczestników na Placu Kościuszki
 
11:45 – Start Biegu – Pl. Kościuszki

Utrudnienia w ruchu drogowym

W godz. 11:40 – 12:15 planowane jest czasowe zamknięcia przejazdu na dwóch pasach pl. Kościuszki i Piłsudskiego (łącznie z Rondem Piłsudczyków). Na czas zamknięcia częściowym zmianom mogą ulec trasy linii Nr 3, 11 i 13.

Nie wytycza się stałych objazdów w dniu 11 listopada, ewentualne zmiany trasy przejazdu autobusu na polecenie służb porządkowych. W dniu 11 listopada autobusy kursują wg rozkładu na niedziele i święta.