Wernisaż wystawy Joanny Dobrzyńskiej

584
Na wystawie będziecie mogli Państwo podziwiać takie formy jak: miniatury, gobeliny czy batiki.
 
Sama autorka mówi o sobie:

"Studia na Wydz. Malarstwa warszawkiej ASP ukończyłam w 1999 roku dyplomem w Katedrze Tkaniny u prof.Wojciecha Sadleya, gdzie po dyplomie zatrudniono mnie na rok.

Uczestniczyłam w wielu wystawach zbiorowych na terenie całej Polski, miałam kilka wystaw indywidualnych, ale te głównie w Warszawie i okolicach. Najważniejsze dla mnie było zaproszenie do udziału w wystawie i aukcji malarstwa pośród znanych nazwisk profesorów ASP oraz dwukrotna możliwość przedstawienia swoich prac w Galerii Wojciecha Siemiona w Petrykozach.

 
Po kilkuletniej przerwie przeżywam delikatny renesans, dziwny, wewnętrzny przymus na comeback. Coś musi się zdarzyć, by móc Coś przeżyć, przetrawić i umiejętnie podać. W cichej pracowni powstawały różne rzeczy, od rzeźb, przez elementy pozłacane, do struktur włóknistych. Tkanina była wiodącą i chyba (?) jest nadal, pomimo braku czasu na wykonanie prac w technice gobelinowej, można się skupić na wielu innych sposobach i możliwościach wyrażania siebie.

Zawsze cieszył mnie kolor. Już od dziecka, kiedy mój Tata pokazywał mi różne "sztuczki" i uczył zatrzymać naturalną dziecięcą swobodę. Najważniejsze być sobą, umieć się bawić, nie dorosnąć tak do końca. Wystawa w tomaszowskiej Galerii jest dla mnie o tyle ważna, że jest pierwszą w tych okolicach, a tutaj mieszkam i ważna z powodu osobistego. Jest podziękowaniem za to, co otrzymywałam w wewnętrznym spadku."

Zapraszamy serdecznie na wernisaż, aby poznać bliżej Panią Joannę oraz niezwykłą sztukę tworzenia z materii włóknistych.