Do grot na Andrzejki

877
Impreza, która zdążyła już wpisać się do kalendarza kulturalnego Tomaszowa, także i teraz będzie przebiegała zarówno w czeluściach dawnej kopalni piasku, jak i w usytuowanym przed nią obiekcie obsługi turystów.

W podziemiach na andrzejkowych gości będą czekali ożywieni na ten dzień legendarni „lokatorzy” grot na czele ze zbójem Madejem. Po spotkaniu z nimi można będzie wywróżyć sobie przyszłość lejąc roztopiony wosk na wodę bądź dopatrując się różnych liter i znaków w obierkach jabłek. W budynku przed grotami rozłoży swój warsztat Małgorzata Skiba Skibińska, znana piotrkowska artystka-plastyczka, specjalizująca się m.in. w technice decoupage’u. Pokaże ona i doradzi, jak można samodzielnie i oryginalnie ozdabiać różne przedmioty, a w tym choinkowe bombki.

Andrzejkowy wieczór będzie także okazją do pierwszej, publicznej prezentacji efektów prac przeprowadzonych ostatnio przed Grotami Nagórzyckimi. Miały one celu zabezpieczenie przyległego terenu przed skutkami nawałnic i obfitego deszczu. Na inwestycji, finansowanej z budżetu miasta, znacznie zyskał także wygląd terenu przylegającego do zbocza grot. Tradycyjnie, po zapadnięciu zmroku nabierze ono bajkowego wyglądu dzięki specjalnej iluminacji.

Nagórzyckie Andrzejki rozpoczną się o godz. 15.00, a wstęp na nie będzie wolny.

Zapraszamy!