Znaki – sztuka włókna

945
Na wystawie możemy podziwiać różne formy, m.in. batiki, miniatury tkackie, gobeliny, a także fotografie.

Sama autorka pisze:

"Zajmuję się sztuką wizualną w różnej jej formie, nawet tą… jeździecką i prowadzeniem stajni w której opieką otaczam własne konie, moich znajomych i przyjaciół.

Wystawa w tomaszowskiej Galerii jest konfrontacją widza z różnorodnością form jakie postanowiłam zaprezentować. Tak bardzo ciekawią mnie różne możliwości wyrażania siebie, że nie pozwalam na zaklasyfikowanie mnie jako twórcę klasycznych gobelinów, malarstwa sztalugowego, takich czy innych form określonych konkretnymi słowami. Jest to trudne, zwłaszcza, że pretekstem do tworzenia jest zawsze to, co nas otacza, co zarejestruje błona filmu czy zapis cyfrowy. Przez odpowiedni czas dokumentacje rozkwitają, są dokarmiane, przez co odchodzą od pierwotnej formy prowokując ostatecznie do stawiania pytań, na które odpowiedzi są niejasne, lub też nie ma ich wcale."
Więcej mogą Państwo przeczytać w katalogu towarzyszącym wystawie.

Pani Joanna postanowiła podzielić się w trakcie wernisażu swoją wiedzą i pokazać naszym gościom w jaki sposób powstają gobeliny. Prawdziwą przyjemnością było patrzeć jak tworzy, ale atrakcją wieczoru była nauka tkania. Każdy mógł zostawić swój ZNAK na pracy, która będzie powstawała w trakcie trwania wystawy.

Zapraszamy także Państwa do wspólnego tworzenia tego niesamowitego materiału, aż do połowy stycznia, kiedy to zakończy się wystawa. Pokażemy każdemu z Państwa technikę tkania gobelinów!
Warto obejrzeć i dotknąć. Zapraszamy do Galerii Arkady!