Mistrzostwa w skakance w ZSP nr 1

519
Najlepiej przygotowaniem w tym zakresie wykazała się uczennica klasy 3Ha Monika Palacz, która będzie reprezentowała naszą szkołę w etapie rejonowym OOPZSŻ PCK ) i akcja sportowa.
30.11.2015r. na auli szkolnej przeprowadzono finał mistrzostw do którego w eliminacjach klasowych przystąpiły 44 osoby. Uczestnicy współzawodnictwa mieli za zadanie w ciągu minuty przeskoczyć przez skakankę jak największą ilość razy.
Najlepszymi w tej dziedzinie okazali się chłopcy. Mistrzem szkoły w skakance został Patryk Muchlada uczeń klasy 1E z wynikiem 164 przeskoków, na drugim miejscu uplasował się Filip Wojciechowski uczeń klasy 4Tiet z wynikiem 162, trzecie miejsce zajął Bartłomiej Domaradzki uczeń klasy 2E z wynikiem 150. Wśród dziewcząt po 130 razy skoczyły Sylwia Goska uczennica klasy 3Hb i Paulina Kowalska uczennica klasy 2H.

Dyplomy i upominki dla najlepszych zostaną wręczone na uroczystym apelu podsumowującym I semestr r.sz. 2015/2016.

Nie trzeba było nikogo przekonywać, że ćwiczenia na skakance są bardzo ważne, ponieważ wpływają korzystnie na cały organizm. Poprawiają pracę układu krążenia i oddychania, czyli naszą wydolność. Wzmacniają stawy i mięśnie całego organizmu, a przede wszystkim kształtują koordynację obustronną oraz koordynację górnej i dolnej części ciała. Podczas skakania doskonalimy również współpracę obu półkul mózgowych, co jest podstawą prawidłowego funkcjonowania każdego człowieka.

Akcję przeprowadzili i również brali w niej udział członkowie szkolnego koła PCK (Monika Palacz uczennica klasy 3Ha i uczniowie klasy 2H)

Autorem zdjęć z przedsięwzięcia jest Klaudia Zwolińska uczennica klasy 2H.

Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy najlepszym !!!

Pozostałych uczniów zachęcamy i przypominamy – aby skakać na skakance nie trzeba mieć specjalnych umiejętności. Skomplikowane skoki nie są nam potrzebne na początek.

Opiekun szkolnego koła PCK Beata Goździk