Kwatery pracownicze – czym kierować się podczas wyboru?

1567

W wielu miastach z powodzeniem funkcjonują tzw. kwatery pracownicze, gdzie można w tani, ale komfortowy sposób przenocować podczas podróży służbowej czy delegacji. Czym kierować się wybierając taki sposób noclegu i czy warto z niego skorzystać?

Kto wynajmuje.

Podstawową grupą osób, które korzystają z tego typu ofert noclegowych są pracownicy firm budowlanych, których praca polega na nieustannym przemieszczaniu się w poszukiwaniu zleceń. Profesjonalna ekipa zajmująca się np. montażem i serwisem klimatyzacji potrafi przejechać kilkaset kilometrów, żeby obsłużyć ekskluzywne hotele, muzea, lotniska czy galerie handlowe. Podobnie w przypadku pracowników zajmujących się budową autostrad czy kompleksów handlowych. Nierzadko firmy spędzają na miejscu nawet kilka miesięcy, a przez ten czas muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki mieszkaniowe. Kwatery pracownicze to miejsca o zróżnicowanym poziomie komfortu, szukając najlepszej opcji zwracajmy więc uwagę na zapewnienie niezbędnych sprzętów i udogodnień. Ważne żeby pokoje dysponowały oddzielnymi łazienkami, były czyste i schludne. W przypadku wynajmowania całych mieszkań, konieczna jest dobrze urządzona kuchnia, wyposażona w niezbędne sprzęty, takie jak lodówka czy kuchenka. W wielu kwaterach pracowniczych znajdują się również aneksy kuchenne, w których można przyrządzić posiłek po skończonej pracy.

Pokój czy mieszkanie.

Na rynku istnieje wiele kwater pracowniczych, które różnią się od siebie pod wieloma względami. Podstawowy podział to pojedyncze pokoje zlokalizowane w hostelach lub motelach, oraz mieszkania pracownicze, gdzie może zatrzymać się grupa 5-6 osób. Co jest lepsze? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od warunków pracy, ilości osób. W pojedynczych pokojach często czujemy się bardziej swobodnie niż mieszkając z innymi pracownikami, jednak problem ten nie dotyczy dobrze zgranych zespołów. Jak wspomnieliśmy wyżej, kompleksowe mieszkania pracownicze zazwyczaj posiadają kuchnie, z których można swobodnie korzystać. Często wynajęcie mieszkania jest też bardziej opłacalne i tańsze niż pojedynczego pokoju. Przeważnie wynajmowane jest ono na dłuższy okres czasu. Sprawdźmy także lokalizację kwatery – najlepiej żeby była w pobliżu naszego miejsca pracy – nie chcemy przecież całego dnia spędzić w korku.

Ważny jest relaks.

Pamiętajmy, że osoby korzystające z noclegów pracowniczych nie żyją samą pracą. Dobrze by było, gdyby po ciężkim dniu mogły się zrelaksować. Dlatego zwracajmy uwagę na to, czy w pokoju jest telewizor, kablówka, a także dostęp do bezprzewodowego Internetu, za pomocą którego możemy być w stałym kontakcie z najbliższą rodziną, która z utęsknieniem czeka na nasz powrót do domu. Internet czy telewizja mogą wydawać się przyziemnymi wymaganiami, jednak okazują się bardzo przydatne, zwłaszcza na dłuższym wyjeździe służbowym. Warto więc sprawdzić, czy dana oferta zapewni nam taki komfort. (źródło: http://kwaterydlafirm.pl/)