Piękne uśmiechy gwarantowane

603
Zajęcia odbyły się w siedzibie Centrum Kształcenia Ustawicznego Samorządu Województwa Łódzkiego w Tomaszowie przy ul. św. Antoniego 47. Współorganizatorem tego programu jest Polski Czerwony Krzyż, a partnerami merytorycznymi są: Polskie Towarzystwo Stomatologiczne i Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej oraz grupa LUX MED.
 

Celem akcji jest zachęcanie najmłodszych do dbania o higienę jamy ustnej i propagowanie wśród nich dobrych nawyków – mycia zębów po każdym posiłku, a przynajmniej dwa razy dziennie. Program jest także odpowiedzią na alarmujące statystki – 40% dzieci w wieku do 6 lat i aż 80% dzieci w wieku do 12 lat ma próchnicę.

Uczniowie SP nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków w czasie krótkiego wykładu, połączonego z pokazem, przypomnieli sobie wiadomości o rodzaju, budowie i wadach uzębienia, a co najważniejsze dowiedzieli się jak prawidłowo dbać o swoje zęby. Po wykładzie uczniowie mieli zajęcia warsztatowe, w czasie których mogli usiąść na fotelu stomatologicznym, samodzielnie wykonać plombę do zęba, ćwiczyć prawidłowe mycie zębów. Uczniowie byli bardzo zadowoleni.
 
 
Zajęcia dla uczniów klasy 6a zorganizowane zostały przez nauczycielkę przyrody, p. Magdalenę Senetę, a prowadzone przez nauczycieli i słuchaczki Kierunku Kształcenia: higienistkę stomatologiczną pod okiem lekarza stomatologa- p. Ewy Dębiec.